Po knize přijde pivo. Řepka hraje v reklamě na Krušovice

Sport Sport
23. 3. 2014 9:30
Tomáše Řepku budou fotbaloví fanoušci po průšvihu s propagací nové knihy vídat pravidelně na televizních obrazovkách.
Tomáš Řepka v reklamě na pivo Krušovice
Tomáš Řepka v reklamě na pivo Krušovice | Foto: Heineken

Praha - Tomáše Řepku budou fotbaloví fanoušci po průšvihu s propagací nové knihy (více čtěte ZDE) vídat pravidelně na televizních obrazovkách. Bývalý fotbalista se objeví v reklamním spotu piva Krušovice.

Hlavní značka koncernu Heineken v České republice připravuje novou kampaň, jejíž motto je "Buď jsi král, nebo ne". Informoval o tom server mediář.cz.

Reklamní spot se točil tento týden v hostinci Šalanda v Rakovníku a režisér Tomáš Řehořek obsadil do jedné z rolí právě Tomáše Řepku.

Kampaň bude podle webu zaměřena na milovníky piva ve věku od 35 let výš. Protagonisty kampaně chce pivovar představovat jako hrdiny všedního dne, kteří každý den musí rozhodovat v nejrůznějších, byť běžných situacích jako je třeba cesta po dálnici D1.

U hrdinů coby králů přitom bude značka vyzdvihovat různé pozitivní vlastnosti. Například odvahu, když jeden z hrdinů vezme u výčepu poslední pivo Řepkovi, který hraje sám sebe. Kampaň má odstartovat v polovině dubna a trvat přibližně měsíc.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá armáda má prvního rabína za více než 100 let

V německé armádě bude po více než 100 letech sloužit vojenský rabín. Zsolt Balla, narozený v Maďarsku, byl do funkce uveden v synagoze v Lipsku. Podle agentury DPA v bundeswehru, který má na 180 000 příslušníků, působí zhruba 300 židů.

Německá vláda v roce 2019 schválila návrh Ústřední rady Židů v Německu na obnovení funkce náboženských poradců pro židy sloužící v ozbrojených silách. "Po desítky let to bylo nemyslitelné a stále to nelze brát jako samozřejmost," řekl šéf hlavní židovské organizace Josef Schuster. "Proto dnes máme všechny důvody být šťastní a vděční," dodal Schuster.

Za 1. světové války za Německo bojovalo mnoho židů a v jeho armádě vykonávaly pastorační službu desítky rabínů. Poté, co se v roce 1933 ujal moci Adolf Hitler, nacisté Židy vyloučili ze všech sfér veřejného života a později jich miliony vyvraždili.

Podle Schustera bude Balla zárukou, že židovští vojáci budou moci v armádě sloužit v souladu se svými náboženskými pravidly a že budou učit i nežidovské vojáky o židovských tradicích a svátcích, což má napomoci při odbourávání předsudků.

Dvaačtyřicetiletý rabín Balla, který byl vysvěcen v roce 2009, řekl, že pociťuje "neuvěřitelný vděk za to, že smí žít v zemi, která se vyrovnává se svou minulostí, ale také se rozhodla jít vpřed a aktivně měnit svět k lepšímu".

Židé tvoří v německé armádě malou menšinu. Zhruba polovina vojáků se hlásí ke křesťanství a muslimů je v bundeswehru přibližně 3000. Dosud v bundeswehru sloužili pouze katoličtí a luteránští kaplani a v plánu je zavedení náboženského poradenství i pro muslimy.

před 4 hodinami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy