Po Jankulovském i Nedvěd. Vrbův tým budou provázet patroni

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 5. 2014 12:30
Na reprezentačních srazech se budou točit i čtyři noví patroni Vrbova týmu: Jankulovski, Nedvěd, Poborský a Grygera
K dresu AC Milán mají současní reprezentanti celkem daleko. Marek Jankulovski jim pomůže hledat cestu
K dresu AC Milán mají současní reprezentanti celkem daleko. Marek Jankulovski jim pomůže hledat cestu | Foto: Reuters

Helsinky - Sami hrávali za AC Milán, Manchester United, Juventus... A s reprezentací se dostali až do semifinále Eura 204.

Teď se Marek Jankulovski, Pavel Nedvěd, Karel Poborský a Zdeněk Grygera pokusí poradit a pomoci svým následovníkům v reprezentačním dresu, aby vykročili po podobně úspěšné cestě. Byť se nyní mnohým může jevit, že takové cíle jsou jim zatím velmi vzdálené.

O co jde? U fotbalové reprezentace, kterou nyní vede Pavel Vrba, odstartoval projekt patronů, kteří budou střídavě doprovázet národní mužstvo při jeho akcích. U týmu se v této roli budou střídat právě Jankulovski, Nedvěd, Poborský a Grygera. První jmenovaný vyrazil s českým celkem k dnešnímu přípravnému utkání s Finskem v Helsinkách.

"Tito čtyři kluci by k týmu měli mít hodně blízko a chceme, aby pokaždé některý z nich absolvoval reprezentační akci. Samozřejmě záleží i na tom, jak jim dovolí jejich vytížení," uvedl technický ředitel asociace a manažer reprezentace Dušan Fitzel.

Jankulovski: Rád se k týmu vrátím

Sedmatřicetiletý Jankulovski, účastník tří evropských a jednoho světového šampionátu a vítěz v Lize mistrů s AC Milán, nabídku přivítal, stejně jako jeho bývalí reprezentační spoluhráči Nedvěd, Poborský a Grygera.

"Podle mě to je velmi dobrý nápad. Rád se vrátím k reprezentaci v odlišné roli a aspoň poznám její fungování z jiné než hráčské strany. Můžeme předat nějaký svůj postřeh, předat zkušenosti a konzultovat různé záležitosti. Těším se na novou zkušenost," řekl Jankulovski.

"Beru to jako čest a vážím si toho. Dlouho jsme reprezentovali a působili ve velkých klubech, ale nikde není psáno, že se podobné funkce dočkáme automaticky. Rozhodně to neberu jako samozřejmost," dodal bývalý obránce, který nasbíral 78 reprezentačních startů.

Patroni už v minulosti působili u juniorských reprezentací. "Řekli jsme si, proč by to nemohlo fungovat i u áčka. Jejich renomé je stále velmi vysoké a počítáme například také s jejich účastí na různých společenských událostech i s aktivním zapojením do dění kolem mužstva. Pro nás bude hodně prospěšné spolupracovat s takovými osobnostmi, které navíc poslouží i jako vzor mladým klukům v reprezentaci," dodal Fitzel.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Slovenská policie obvinila exprezidenta Kisku v souvislosti s firmou KTAG

Slovenská policie podle listu Sme obvinila exprezidenta Kisku v souvislosti s jeho rodinnou firmou KTAG. Kiska stíhání označil za politickou kampaň.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy