Po Jankulovském i Nedvěd. Vrbův tým budou provázet patroni

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 5. 2014 12:30
Na reprezentačních srazech se budou točit i čtyři noví patroni Vrbova týmu: Jankulovski, Nedvěd, Poborský a Grygera
K dresu AC Milán mají současní reprezentanti celkem daleko. Marek Jankulovski jim pomůže hledat cestu
K dresu AC Milán mají současní reprezentanti celkem daleko. Marek Jankulovski jim pomůže hledat cestu | Foto: Reuters

Helsinky - Sami hrávali za AC Milán, Manchester United, Juventus... A s reprezentací se dostali až do semifinále Eura 204.

Teď se Marek Jankulovski, Pavel Nedvěd, Karel Poborský a Zdeněk Grygera pokusí poradit a pomoci svým následovníkům v reprezentačním dresu, aby vykročili po podobně úspěšné cestě. Byť se nyní mnohým může jevit, že takové cíle jsou jim zatím velmi vzdálené.

O co jde? U fotbalové reprezentace, kterou nyní vede Pavel Vrba, odstartoval projekt patronů, kteří budou střídavě doprovázet národní mužstvo při jeho akcích. U týmu se v této roli budou střídat právě Jankulovski, Nedvěd, Poborský a Grygera. První jmenovaný vyrazil s českým celkem k dnešnímu přípravnému utkání s Finskem v Helsinkách.

"Tito čtyři kluci by k týmu měli mít hodně blízko a chceme, aby pokaždé některý z nich absolvoval reprezentační akci. Samozřejmě záleží i na tom, jak jim dovolí jejich vytížení," uvedl technický ředitel asociace a manažer reprezentace Dušan Fitzel.

Jankulovski: Rád se k týmu vrátím

Sedmatřicetiletý Jankulovski, účastník tří evropských a jednoho světového šampionátu a vítěz v Lize mistrů s AC Milán, nabídku přivítal, stejně jako jeho bývalí reprezentační spoluhráči Nedvěd, Poborský a Grygera.

"Podle mě to je velmi dobrý nápad. Rád se vrátím k reprezentaci v odlišné roli a aspoň poznám její fungování z jiné než hráčské strany. Můžeme předat nějaký svůj postřeh, předat zkušenosti a konzultovat různé záležitosti. Těším se na novou zkušenost," řekl Jankulovski.

"Beru to jako čest a vážím si toho. Dlouho jsme reprezentovali a působili ve velkých klubech, ale nikde není psáno, že se podobné funkce dočkáme automaticky. Rozhodně to neberu jako samozřejmost," dodal bývalý obránce, který nasbíral 78 reprezentačních startů.

Patroni už v minulosti působili u juniorských reprezentací. "Řekli jsme si, proč by to nemohlo fungovat i u áčka. Jejich renomé je stále velmi vysoké a počítáme například také s jejich účastí na různých společenských událostech i s aktivním zapojením do dění kolem mužstva. Pro nás bude hodně prospěšné spolupracovat s takovými osobnostmi, které navíc poslouží i jako vzor mladým klukům v reprezentaci," dodal Fitzel.

 

Právě se děje

před 22 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 44 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy