Po Barce padlo i Atlético. Španělské lize už vévodí Real!

23. 2. 2014 23:00
Novými lídry tabulky španělské ligy jsou fotbalisté Realu Madrid.
Real Madrid dokázal jako jediný z TOP 3 španělské ligy vyhrát a je pvní.
Real Madrid dokázal jako jediný z TOP 3 španělské ligy vyhrát a je pvní. | Foto: Reuters

Madrid - Novými lídry tabulky španělské ligy jsou fotbalisté Realu Madrid. Po sobotní překvapivé porážce Barcelony 1:3 se San Sebastianem dnes nečekaně ztratilo body i Atlético Madrid, které podlehlo v Pamploně 0:3. Real tak díky sobotní výhře 3:0 nad Elche získal před oběma rivaly tříbodový náskok.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho nenavázali na čtyři dny staré vítězství 1:0 v osmifinále Ligy mistrů nad AC Milán a s Osasunou prohrávali už od šesté minuty. Na zadní tyči si na míč po rohu počíhal nehlídaný Álvaro Cejudo.

Bilbao se drží na čtvrtém místě

Ještě do přestávky zvýšili náskok navarrského týmu střelou z 20 metrů Emiliano Armenteros a hlavičkou po křídelní akci záložník Roberto Torres. Atlético utrpělo celkově třetí a zároveň i nejvyšší ligovou porážku v ročníku a v tabulce je třetí o skóre za Barcelonou.

Fotbalisté Bilbaa vyhráli 2:0 nad Betisem Sevilla. Na čtvrtém místě tabulky si udrželi čtyřbodový náskok před San Sebastianem, který v sobotu překvapil vítězstvím 3:1 nad Barcelonou.

Beznadějně poslední Betis prohrával od 34. minuty, kde proměnil pokutový kop Iker Muniain. Za penaltový zákrok viděl žlutou kartu Damien Perquis a za protesty Lolo Reyes, oba si následně vykoledovali i druhé napomínání a Betis musel od 58. minuty dohrávat v devíti. Dlouhou přesilovku zužitkoval až v 81. minutě Guillermo Fernández.

Sevilla ukončila černou sérii

Vylučovalo se i v utkání mezi Vallecanem a Sevillou, která ale přišla na hřišti Raya o Vicenteho Iborru po druhé žluté kartě až sedm minut před koncem. V té době už vedla díky trefě Cokeho v Madridu 1:0, tento výsledek uhájila a ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství.

Valencii spasil v utkání s Granadou gól devatenáctiletého obránce Rubéna Veza, který při svém debutu zařídil výhru 2:1. "Netopýři" museli zápas otáčet po gólu Pitiho ze 47. minuty, o vyrovnávací branku se postaral Paco Alcácer v 64. minutě.