Plzeňští fanoušci spílají Uhrinovi: Chramostu nechceme

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 6. 2014 6:00
Poté co plzeňský fotbalový klub oznámil, že si s Boleslaví vymění Jana Chramostu za Tomáše Wágnera, strhla se mezi fanoušky kritika.
Jan Chramosta lobuje svého budoucího spoluhráče Matúše Kozáčika
Jan Chramosta lobuje svého budoucího spoluhráče Matúše Kozáčika | Foto: ČTK

Plzeň - Velké obavy mají fanoušci fotbalové Plzně před nadcházejícím ročníkem Synot ligy. Klub provádí rošády v útoku a to se příznivcům Západočechů vůbec nelíbí.

Z Mladé Boleslavi totiž na roční hostování přichází útočník Jan Chramosta, opačným směrem míří na stejnou dobu záložník Michal Ďuriš a forvard Tomáš Wágner.

Příchod Chramosty a odchod Wágnera je tím nejpalčivějším místem pro plzeňské fandy.

"Tohle je podle mého snad nejhorší tah. Wágner byl náš klíčový útočník, když jsme potřebovali důraz ve vápně, on bych schopen ho zařídit," píše na klubovém Facebooku Richard Čechura.

"Wágner byl zabiják pro konce zápasů"

Odchovanec Příbrami v loňském ročníku Gambrinus ligy odehrál sice jen něco přes 900 minut, ale během té doby stihl 8 gólů a pro Plzeň se stal důležitým žolíkem. Však díky jeho trefě v posledních minutách viktoriáni porazili v Lize mistrů CSKA Moskva a postoupili tak do jarní fáze Evropské ligy.

Není divu, že má v srdcích fanoušků své místo. "Bakoš je po zranění a u Chramosty se neví, jestli se také hned nezraní," dodává Čechura a naráží tím na to, že posila z Boleslavi má za sebou dlouhodobé zranění kolene.

Plzni už tak zbyl jen Marek Bakoš a Stanislav Tecl, oba spíše hráči do kombinace a Chramosta je stejnou alternativou. Bijec do pokutového území prý bude chybět.

"Wágner byl výborný zabiják na konce zápasů. Tohle není posílení kádru, ale velké oslabení. Chramosta nehrál v poslední době nic, bude jen Uhrinovým mazánkem," píše podrážděně Jiří Jukl.

Bude Plzeň kopat nejvíce penalt?

Zlý jazykové se do nové plzeňské posily strefují i z jiného úhlu pohledu. "Chramosta do Plzně. Rekord v počtu penalt v jedné sezoně se třese," uvedl Jiří Fišara na Twitteru. Plzeň totiž v minulém ročníku ligy vedla statistiky zahrávaných penalt a Chramosta je znám tím, že pro pád v šestnáctce nejde daleko. Dokonce byl za simulování i disciplinárně potrestán.

Plzeňští příznivci tak doufají, že do útoku ještě nějaká zvučná posila přijde. Fanoušek Fífa Forejt podezřívá trenéra Viktorie Dušana Uhrina mladšího ze skrytých úmyslů.

"Po sezoně Uhrina vyhodí a on půjde do Boleslavi. Ten je pěkně mazanej," vtipkuje. Plzeňský lodivod totiž ve středočeském klubu dříve trenérsky působil a prožil poměrně úspěšné časy.

Z vyjádření plzeňského klubu ovšem plyne, že změnu si vyžádal sám Wágner. „Tomášovu budoucnost jsme řešili především s ním, toužil po větším herním vytížení, které by vzhledem k počtu a kvalitě útočníků v Plzni neměl zaručenu,“ prohlásil generální ředitel Adolf Šádek.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy