Plzeňský uragán zničil Ústí sedmigólovou kanonádou

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 9. 2010 19:30
Plzeň - Ústí nad Labem 7:0, Hradec Králové - Slavia 0:0

Praha - Fotbalisté Plzně potvrdili svou fantastickou formu i v 8. kole domácí Gambrinus ligy, když na svém hřišti rozstříleli nováčka z Ústí nad Labem 7:0. Svůj náskok na čele tabulky tak zvýšili na sedm bodů. Druhá Olomouc však má pondělní dohrávku k dobru.

Zato teprve druhého vítězství dosáhlo Brno, které veze tři body z Teplic za výhru 2:1. Už čtvrtou remízu, tentokrát 0:0 v Hradci Králové, zaznamenala Slavia.

Důležitou výhru v bitvě z ligového suterénu si připsali Bohemians 1905. Pražané porazili 1:0 Příbram a s devíti body se posunuli do našlapaného středu.

Sparta porazila Jablonec až Kuckovým gólem v závěru
Baník prohrál pošesté v řadě. V Liberci dostal 4 góly

Vyprodaný stadion ve Štruncových sadech viděl naplňování očekávaného scénáře od samého úvodu. Už ve 4. minutě si totiž naběhnul na přihrávku Bakoše Kolář a odstartoval nevídanou kanonádu.

Převaha Plzně pokračovala i nadále a ústecký gólman měl práce nad hlavu. Petržela a Rezek se sice ještě netrefili, ovšem Bakoš tváří v tvář Novákovi nezaváhal.

Aby té pohromy pro branku hostí nebylo málo, přidal o chvíli později svou trefu do černého i Petržela a Ústí se začalo připravovat na velký výprask, což potvrdil kráce před přestávkou z penalty Horváth.

Západočeši pokračovali ve svém koncertu i v druhé půli. Přidali další tři góly, a to ještě několik dalších šancí nevyužili. Osmé kolo tak potvrdilo, že liga má oprávněného vládce.

Brno porazilo Teplice a už není poslední

Druhý nováček soutěže si vedl lépe. Do utkání se Slavií vstoupil Hradec Králové aktivně, ale více než nebezpečnou hlavičku Dvořáka nevytěžil. Na druhé straně kontroval Koreš, který se hbitě protáhl okolo dvou obránců, jenže na Lindra si nepřišel.

Před přestávkou se domácí znovu málem prosadili ze vzduchu, ale Chleboun měl pozici hodně stíženou. Ještě více vystrašil Vaniaka v 52. minutě Pilař, jehož tečovaná střela olízla tyč. Hradci patřil i závěr utkání, ale Vaniak už rýsující se remízu uchránil.

Brněnským fotbalistům pomohly k výhře v Teplicích dva kuriozní góly. Nejprve ve 2. minutě centroval Střeštík, jenže míč místo na hlavě spoluhráče přistál přímo v teplické brance.

Druhý gól útočně laděnému zápasu obstaral z oblasti penaltového puntíku domácí Kalivoda. Rovněž vítězná branka Brna patřila do sorty netradičních. Rosa chtěl odkopnout míč nad vlastní bránu, jenže trefil jen břevno, a dorážející Došek už neměl těžkou úlohu.

Teplickým svitla šance na vyrovnání v poslední čtvrthodince, kdy předčasně putoval pod sprchy Polách, jenže Zbrojovka už vedení uhájila. Tím se odpoutala z posledního místa, kam spadla Ostrava.

V zápase Bohemians 1905 a Příbrami diváci příliš zajímavého neviděli. Aktivnější však byli přece jen domácí, za což byli ve 35. minutě odměněni vítězným gólem Štohanzla. Po přestávce měl několikrát příležitost pojistit vedení Pražanů Kaufman.

To jej mohlo v závěru hodně mrzet, protože hosté sahali díky střele Trubily a hlavičky Ricky po vyrovnání. Příbram je však letos v koncovce hodně neplodná, a tak ´klokani´ výhru uhájili.

8. kolo první fotbalové ligy:

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 7:0 (4:0)
4. a 58. Kolář, 26. Bakoš, 34. Petržela, 43. Horváth z pen., 49. Limberský, 67. Navrátil. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Ubias. ŽK: Valenta (Ústí). Diváci: 7425 (vyprodáno).
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň (46. Ševinský), Limberský (55. Jiráček) - Petržela, Kolář, Rada, Horváth, Rezek - Bakoš (69. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Ústí n. L.: Novák - Polák, Džuban, M. Valenta, Janů - Franc (76. Hyčka), Doležal (60. Kraut), Zachariáš, Martykán, Volek (46. Benčík) - Jindráček. Trenér: Habanec.

FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 0:0
Rozhodčí:
R. Hrubeš - Vysloužil, Gallo. ŽK: Janoušek - Koubský. Diváci: 6000 (vyprodáno).
Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek (46. Karal) - Fischer, Janoušek, Kocourek, Poděbradský - Pilař, Dvořák (75. Hochmeister), P. Černý (83. Hájovský). Trenér: Kotal.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Trapp, Hubáček - M. Černý, L. Jarolím, Kisel, Koreš (89. Dembélé), J. Černý (82. Janda) - Vlček (74. Hora). Trenér: K. Jarolím.

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka:
35. Štohanzl. Rozhodčí: Královec - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Držík, M. Nešpor, Nikl - Nohýnek, Divíšek, Macek. Diváci: 3093.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Moravec (73. Trubila), Držík, Kaufman, Štohanzl - Hartig (79. Bartek), M. Nešpor (40. Škoda). Trenér: Hoftych.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal (80. Macek), Borek, Huňa - Wágner (73. Divíšek), Ibe (55. Jurdík). Trenér: Hřídel.

FK Teplice - FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
39. Kalivoda - 2. Střeštík, 54. T. Došek. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Pospíšil. ČK: 76. Polách (Brno). ŽK: L. Došek, Kalivoda - Střeštík, Husár, Lejsal, T. Došek. Diváci: 5615.
Teplice: Grigar - Vidlička (89. Čajič), Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Matula (62. Stožický), Kalivoda (73. Vondrášek), Mareš - L. Došek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Brno: Lejsal - Dřížďal, Jílek, Trousil, Husár - Dostálek, Rýdel, Polách - Michálek (90. Hodek), Střeštík (68. Rabušic) - T. Došek (90.+2 Křeček).