Plzeň zaváhala na Žižkově, osm branek v Olomouci

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 4. 2012 18:52
Jablonec - Dukla 0:2, Olomouc - Příbram 4:4

Praha - Fotbalisté Plzně nedokázali využít sobotní zaváhání Sparty s Teplicemi (2:2) a sami také získali jen bod za remízu 0:0 na půdě Viktorie Žižkov.

Naopak hned osm gólů viděli diváci v Olomouci, která v atraktivní přestřelce remizovala 4:4 s Příbramí.

Další neúspěch musejí překousnout Bohemians. ´Klokani´ podlehli 0:3 Mladé Boleslavi, na výhru čekají už 16 zápasů a už v pondělí se mohou dostat na sestupovou pozici, pokud Ostrava porazí Liberec.

Kweuke zachránil Spartě remízu, Slovan může jít do čela
Uhrin: Hra Sparty? Chaos. Za tohle si titul nezaslouží

V souboji dvou Viktorek sice měla převahu i větší šance ta plzeňská, ovšem nejhorší obranu ligy nezaměstnávala tak vydatně, jak se očekávalo. A navíc selhala v koncovce. Proti Petrželově střele se musel blýsknout gólman Kolář, Ševinský, Pilař a Limberský mířili mimo.

Ve druhé půli se jim to mohlo vymstít, kdyby Kiidronův pokus nesrazil Čišovský vedle. Plzeňský obránce se v samém závěru ocitl v opačné pozici, kdy měl na kopačce vítěznou branku, ovšem jeden z žižkovských obránců mu míč v poslední chvíli ukopl do bezpečí.

Jablonecký Lafata neproměnil penaltu

V bídných jarních výsledcích pokračuje i Jablonec, který prohrál na domácím hřišti s Duklou 0:2 a klesl na osmé místo. Pražané naopak stoupají v tabulce výš, patří jim už šestá příčka. Baumit je osmý.

špit
špit | Foto: wikipedia

Dukla vstoupila do utkání skvěle, když využila hned svou první šanci. Lietavův centr našel nabíhajícího Pázlera, který sám před Špitem nezaváhal.

Domácí chtěli co nejdřív vyrovnat, vytvořili si velkou převahu, ovšem gólman Rada byl ve spolupráci se svou obranou k nepřekonání. K nebezpečné střele se ve 12. minutě napřahoval Vošahlík, ovšem do rány mu vložil nohu Vorel. Rada zase vytáhl skvělé zákroky proti příležitosti Jarolíma i Lafatově obloučku.

Ve 47. minutě měli domácí ke srovnání opravdu blízko, ovšem Lafatovu penaltu vytěsnil famózní Rada. V 68. minutě přišel trest, po dalším rychlém brejku vystřelil Lietava a vyražený balon uklidil do brány znovu Pázler. Hořký kalich si Jablonečtí vypili do dna v závěru zápasu. Piták trefil jen tyč a o chvíli později musel po druhé žluté předčasně do sprch Eliáš.

Nevídanou kanonádu předvedli fotbalisté Olomouce a Příbrami. Sigma šla sice v první půlhodině dvakrát do vedení, hosté však vždy dokázali bleskově srovnat a ve 34. minutě obrat dokonce dokonali. Ani Hanáci se s porážkou nechtěli smířit, a tak góly padaly dál. Tím posledním v 85. minutě zařídil fotbalový smír Pospíšil.

25. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Dukla Praha 0:2 (0:1)
6. a 68. Pázler. Rozhodčí: Zelinka - Košec, Štěrba. ŽK: Piták, Vošahlík, Eliáš - Hanousek, Malý. ČK: 90. Eliáš. Diváci: 2085.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík, Loučka, Jarolím, Vaněk (25. Piták), Třešňák (46. Kopic) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (61. Svatonský), Malý (89. Sklenář), Gedeon, Hanousek, Pázler (81. Božič) - Lietava. Trenér: Kozel.

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)
44. Mareš, 53. Kúdela, 63. Fillo. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kordula. ŽK: Nešpor, Orolín - Kysela, Mareš. Diváci: 1984.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Borek, Bartek - Kraják (54. Orolín), Budínský (16. Růžička), Abraham, Moravec - Nešpor (78. Vyhnal), Hartig. Trenér: Weber.
M. Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Štohanzl (90. Táborský), Kúdela, Ščuk, Fillo (87. Brunclík) - Chramosta (84. Kulič), Mareš. Trenér: Koubek.

Sigma Olomouc - FK Příbram 4:4 (2:3)
17. Ordoš, 23. Klesnil, 68. vlastní Andrejevič, 85. Pospíšil - 20. a 74. Mareš, 25. Šlapák, 34. Krbeček. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Moláček. ŽK: Janotka - Krbeček, Krejčí, T. Pilík, Papšys. Diváci: 4322.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera (78. Podaný), Škerle, Hála (75. Vepřek) - Schulmeister, Rossi, Pospíšil, Ordoš, Navrátil - Klesnil. Trenér: Petr Uličný.
Příbram: Hruška - Andrejevič (75. Brotánek), Mišůn, Krejčí, Papšys - P. Pilík, Koukal, T. Pilík, Mareš (90. Kraus) - Šlapák (86. Bernardo), Krbeček. Trenér: David Vavruška.

Viktoria Žižkov - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí:
Jech - Santarius, Slavík. ŽK: Hílek, Kalod, Šťastný (všichni Žižkov). Diváci: 1952.

Žižkov: Kolář - Šťastný, Kiidron, Kropík, Slodowy - Kotyza, Hílek, Sloboda, Valenta (90. Procházka), Tusjak (61. Bartl) - Kalod (83. Bálek). Trenér: Nádvorník.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský (83. Řezník) - Horváth, Trapp - Petržela (79. Wágner), Kolář (63. Ďuriš), Pilař - Bakoš. Trenér: Vrba