Plzeň začne prodávat lístky na Messiho. Balíček za 3200

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
31. 8. 2011 9:30
Plzeň bude Ligu mistrů hrát v Edenu
Lionel Messi na dosah. Můžete ho vidět za zhruba tisícovku.
Lionel Messi na dosah. Můžete ho vidět za zhruba tisícovku. | Foto: Reuters

Praha - Tisíc korun. Jen takovou částku můžete dát za to, pokud budete chtít v pražské Synot Tip Areně vidět zápas Viktorie Plzeň v Lize mistrů s FC Barcelona nebo zápas s AC Milán či BATE Borisov.

V neděli v 8:00 totiž Plzeň spustí první vlnu předprodeje vstupenek, v níž budou k mání balíčky na všechny tři domácí zápasy.

A nejlevnější z nich vyjde na 3 200 korun, tedy zhruba tisícovku na zápas.

Pokud však místo za branku budete chtít zápas proti Messimu či Ibrahimovičovi sledovat na hlavní tribuně, připlatíte si za celý balíček tisícovku, vstupenky na protilehlou tribunu stojí 3700 korun.

Čtěte také:
Los dopadl nádherně, je to pro nás odměna, těší Plzeň

Rozhodně se nevyplatí váhat.

Pokud by se vyprodaly vstupenky na všechna utkání, předprodej na jednotlivé zápasy ani nezačne.

Pokud by přeci jen dvacetitisícová kapacita v Edenu zaplněna nebyla, stál by vás lístek na Barcu od 1600 do 2000 korun, na Milán od 1200 do 1600 a na úvodní zápas s BATE od 400 do 600 korun. 

Jaký rozdíl oproti loňskému počínání Žiliny. Například na zápas s Chelsea stál nejlevnější lístek 300 eur (asi 7200 korun).

I když se zápas bude hrát v Praze, výhodu budou mít pochopitelně fanoušci z Plzně a okolí. Od neděle do příští středy se totiž budou balíčky (tři na osobu) prodávat jen u stadionu ve Štruncových sadech.

Nejdřív dostanou přednost domácí, od úterý ostatní 

V neděli a v pondělí navíc budou moci vstupenky zakoupit jen majitelé klubových permanentek, až v úterý a středu se dostane na ostatní zájemce.

Hurá na vstupenky. V noci na úterý bude ve Štruncových sadech živo.
Hurá na vstupenky. V noci na úterý bude ve Štruncových sadech živo. | Foto: Simona Holecová

Až ve čtvrtek si budou moci zájemci zakoupit balíčky i u Synot Tip Areny. Na internetu se naopak vstupenky vůbec prodávat nebudou.

"Chceme mít na stadionu opravdu domácí atmosféru a především vstupenkami odměnit fandy, kteří nechybí ani na ligových zápasech ve Štruncových sadech," prozradil na webových stránkách klubu generální manažer Plzně Adolf Šádek.

"Snažili jsme se cenu nastavit velmi citlivě, abychom pokryli vysoké náklady a využili potenciál soupeřů, na druhé straně chceme na stadionu opravdové fanoušky s Viktorií v srdcích. Víme, že bychom mohli ceny nastavit výše, ale maximalizace zisku opravdu nebyla naším cílem," dodal.

Šádek: Chceme předejít jednání spekulantů

Pokud byste se nyní rozhodli dostat se do výhody zakoupením klubové permanentky, máte smůlu. V pondělí byl její prodej pozastaven.

Generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek
Generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek | Foto: fcviktoria.cz

"Chceme tak předejít jednání spekulantů, kteří by si celoroční permanentku pořídili pouze s cílem získání vstupenek na atraktivní evropské duely. Výhody by tak měly být zachovány pouze pro fanoušky, kteří nás podporovali a podporují bez ohledu na úspěchy klubu na evropské scéně," vysvětlil Šádek.

Mrzí ho však, že se Liga mistrů nebude hrát v Plzni.

"O místě konání měla UEFA jasno prakticky ještě před losováním v Monaku. Bezpečnost stadionu směrem k divákům neodpovídá na rekonstruovaných Štruncových sadech přísným pravidlům Ligy mistrů," prozradil generální manažer Plzně.

"Jednali jsme o možné plzeňské výjimce, ale atraktivita našich soupeřů a související organizační i marketingové úkoly definitivně rozhodly o pražské variantě," dodal Šádek.

 

Právě se děje

Další zprávy