Plzeň ve vlažném tempu porazila Liberec, Brno přejelo Slavii

22. 3. 2015 17:34
V duelu mezi prvním a posledním celkem Synot ligy domácí Viktoria Plzeň nezaváhala. Zbrojovka si pak zastřílela proti Slavii a je osmá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Viktoria Plzeň zareagovala na včerejší tříbodový zisk pražské Sparty a po domácí výhře nad Libercem vede Synot ligu znovu o pět bodů. V duelu mezi prvním a posledním celkem soutěže se překvapení neurodilo, Západočeši v poměrně vlažném tempu zvítězili 2:0.

Fotbalisté Bohemians 1905 v malém pražském derby remizovali doma 0:0 s Duklou. "Klokani" mají na třináctém místě první ligy čtyřbodový náskok na sestupové pásmo. Dukla je po 21. kole soutěže sedmá.

Brno i bez své největší hvězdy Pavla Zavadila porazilo Slavii. O jasné výhře 3:0 rozhodly branky Paška, Čtvrtníčka a Sýkory. Zbrojovka už počtvrté za sebou bodovala a posunula se do horní poloviny tabulky na osmé místo.

Plzeň vyhrála v lize posedmé v řadě

Utkání rozhodla už v 5. minutě úspěšná dorážka stopera Romana Hubníka. Ve druhé půli se ještě prosadil hlavičkou po rohovém kopu záložník Ondřej Vaněk. Liberec dohrával posledních pár minut v deseti bez vyloučeného Soungoleho.

"Hráli jsme tři zápasy v sedmi dnech a ještě se projevila ta předchozí nemoc. Dnes jsme trochu tahali nohy, ale jsme rádi, že jsme zápas zvládli vítězně," řekl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi David Limberský.

Plzeň vyhrála i třetí zápas v jednom týdnu a celkově si připsala sedmou ligovou výhru v řadě. Naopak Severočeši z posledních šesti zápasů získali jeden jediný bod.

Liberecký kouč David Vavruška nepostavil několik opor, kterým hrozila čtvrtá žlutá karta. I náhradníci ale hráli poměrně dobře a kvalitně napadali rozehrávku domácích. I proto se Plzeň dlouho nedokázala prosadit ze hry.

Zachránily ji ovšem standardní situace. Hned ta první na útočné třetině skončila brankou. Hrošovský v šesté minutě zahrával přímý kop, Vaněk míč prodloužil na Hubníka, který měl dost času si míč zpracovat a propálit zblízka gólmana Hrošša.

Slovan se pokoušel zlobit po brejcích do otevřené obrany. Po jednom z nich mohl jít sám na brankáře Šural, ale zastavil ho zřejmě špatně odmávaný ofsajd. Do poločasu mohl zvýšit vedení domácích Mahmutovič, který se ve vápně hezky uvolnil, ale z úhlu mířil těsně vedle branky.

Po změně stran se Plzeň dlouho nemohla prosadit do koncovky a brankář Hroššo tak měl práci jen se sbíráním centrů. Hru oživil až příchod reprezentanta Pilaře. Po minutě na trávníku získal míč na svém vápně, přesprintoval téměř celé hřiště, zbavil se tří obránců a dostal se až do zakončení, ale trefil jen Hrošša.

Klid dal domácím až patnáct minut před koncem Vaněk, který na bližší tyči protlačil míč do sítě hlavou po rohu Kovaříka. V 82. minutě navíc Liberec přišel o defenzivního záložníka Soungoleho, který dostal druhou žlutou kartu.

21. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 6. R. Hubník, 76. Vaněk. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Štěrba. ŽK: R. Hubník - Hadaščok, Soungole. ČK: 82. Soungole. Diváci: 10.733.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (59. Pilař), D. Kolář (84. Hořava), Kovařík - Mahmutovič (74. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Liberec: Hroššo - Sus, E. Brabec, Pokorný, Mudra - Hadaščok (69. Kaiser), Obročník, Soungole, Ďubek (77. Frimmel), Breznaník (86. Calazans) - Šural. Trenér: Vavruška.

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 3:0 (0:0)

Branky: 51. Pašek, 65. Čtvrtníček, 89. Sýkora. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hock. ŽK: Hyčka - Bílek, Kenija. Diváci: 5318.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Malík (77. Slančík), R. Buchta - Pašek, Zoubele (81. Hyčka), Sýkora - Čtvrtníček (70. Markovič). Trenér: Kotal.

Slavia: Berkovec - Mikula, Bílek, Fialka, Tamás - Deli, R. Hrubý (58. Piták) - Prošek (72. Boudjemaa), Kenija, Zmrhal - Milan Škoda (27. Diop). Trenér: Beránek.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Marek - Wilczek, Caletka. ŽK: Gajič, Jindřišek - Štetina, Berger, Jan Blažek. ČK: 90. Gajič. Diváci: 4211.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl - Moravec, Jindřišek, J. Rada, Bartek - Bratanovič (82. M. Jarolím) - Mikuš (71. Lietava). Trenér: Pivarník.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Považanec, Gedeon, Marek Hanousek - Berger (90.+2 Juroška), Jan Blažek (82. Beauguel), Čajič (56. Přikryl). Trenér: Kozel.

1. Plzeň 21 17 2 2 48:16 53
2. Sparta 21 15 3 3 35:9 48
3. Jablonec 21 13 5 3 38:16 44
4. Mladá Boleslav 21 11 3 7 32:20 36
5. Teplice 22 7 8 7 31:26 29
6. Slovácko 22 8 4 10 32:31 28