Plzeň v přípravě zvládla obrat, Jablonec remizoval s Rapidem

8. 7. 2015 20:44
Fotbalisté Plzně si na soustředění v Rakousku spravili chuť po úvodní porážce 3:6 od Stuttgartu.
Jan Kovařík dal rozdílový gól Plzně
Jan Kovařík dal rozdílový gól Plzně | Foto: Aktuálně.cz

Westendorf (Rakousko) - Fotbalisté Plzně si na soustředění v Rakousku spravili chuť po úvodní porážce 3:6 od Stuttgartu a v druhém duelu dnes porazili Ural Jekatěrinburg 3:2. Český mistr v zápase s třináctým celkem uplynulé sezony ruské ligy po čtvrthodině prohrával 0:2, ale pak góly Slováka Michala Ďuriše, Daniela Koláře a Jana Kovaříka otočil skóre.

Plzni se v úvodním utkání rakouského soustředění nevedlo v defenzivě a chyb v obraně se dopustila i na začátku dnešního zápasu. V sedmé minutě otevřel skóre Acevedo a v patnácté minutě zvýšil hlavou nepokrytý Kňažev.

Hned za čtyři minuty ale snížil po Hrošovského centru hlavou Ďuriš a Viktoria ještě do pauzy svůj zlepšený výkon korunovala vyrovnáním. Ďuriš presinkem získal míč a připravil gól pro Koláře. V 53. minutě po Petrželově centru dokonal na zadní tyči hlavou obrat Kovařík.

Plzeň, která se chystá na mistrovskou část kvalifikace Ligy mistrů, zakončí zápasový program v Rakousku v sobotu proti Dynamu Kyjev.

Hráči Olomouce naopak prohráli v dnešním přípravném duelu s Trenčínem vysoko 1:6. Nedařilo se ani Jihlavě, která utrpěla další debakl a v Rakousku podlehla německému Fürthu vysoko 1:5. Naopak Příbram zdolala jiný celek z druhé bundesligy Düsseldorf 3:0.

Ani gól v dalších přípravných zápasech nedal Jablonec, který tak remizoval s Rapidem Vídeň 0:0. Vítězstvím se naopak blýskla Mladá Boleslav, která přehrála německý Paderborn 3:1.

Přípravná utkání:

Viktoria Plzeň - FK Ural Jekatěrinburg 3:2 (2:2)
Branky: 19. Ďuriš, 38. D. Kolář, 53. Kovařík - 7. Acevedo, 15. Kňažev.

Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Matějů, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Kučera - Kopic, D. Kolář, Vůch - Ďuriš.

II. poločas: Bolek - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela, Hořava, Kovařík - Mahmutovič. Trenér: Koubek.

FK Jablonec - Rapid Vídeň 0:0

Sestava Jablonce: V. Hrubý - Romera (70. Mišůn), Pernica (46. M. Kysela), Beneš, Karavajev - Hübschman, Greguš (56. Rossi) - Masopust (70. Martin Doležal I.), M. Pospíšil (46. Trávník), Crnkič (70. V. Vukadinovič) - Wágner (46. Tecl). Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - SC Paderborn 07 3:1 (1:0)
Branky:
23. Chramosta, 66. J. Rada, 81. Klobása - 90. Lopez.

Sestava M. Boleslavi: Veselovský - J. Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy (46. Fabián, 78. Koch) - Ščuk (76. Malpon), J. Rada (82. Milla) - Zahustel, Chramosta (76. Magera), Bartl - Klobása (82. Pajer). Trenér: K. Jarolím.

1. FK Příbram - Fortuna Düsseldorf 3:0 (3:0)
Branky: 3. a 23. R. Bednář, 29. Pilík.

Sestava Příbrami: Švenger - Rys, Dosoudil, Hájovský, Divíšek - Pilík (75. Brandner), Suchan (70. Barák), Hnaníček (66. Tregler), Krameš, Štípek (61. Jiří Mareš) - R. Bednář (46. Rezek). Trenér: Tobiáš.

Fastav Zlín - Tatran Prešov 2:1 (2:0)
Branky:
8. Bartolomeu, 31. Poznar - 85. Šafranko.

Sestava Zlína:
I. poločas: Holý - Jugas, Hájek, Hubáček, Benčík - Pazdera, Holík, Motal, Koreš - Bartolomeu, Poznar.

II. poločas: Holý - Malý, Hubáček (60. Jugas), Hájek, Matějov - Blanař, Motal (60. Višněvský), Hlobil, Hradil - Kopečný, Červenka. Trenér: Páník.

Zbrojovka Brno - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 3. Linhart.

Sestava Brna: Melichárek (46. Veselý) - Fall (46. M. Bednář), Jakub Šural, Malík, Lutonský (46. D. Pospíšil) - Weber, Chrien, Brigant, Čtvrtníček, Přichystal - Klán (65. Štrombach). Trenér: Kotal.

AS Trenčín - Sigma Olomouc 6:1 (2:0)