Plzeň v přípravě prohrála s bundesligovým Hannoverem 0:1

19. 1. 2015 19:19
Fotbalisté Plzně na soustředění v Turecku podlehli osmému celku bundesligy Hannoveru 0:1.
Stanislav Tecl trefil jen břevno.
Stanislav Tecl trefil jen břevno. | Foto: CPA Eduard Erben

Antalya - Fotbalisté Plzně na soustředění v Turecku podlehli osmému celku bundesligy Hannoveru 0:1. Utkání rozhodl už ve 3. minutě bývalý francouzský reprezentant Jimmy Briand. Pro Plzeň jde o první zaváhání v zimní přípravě.

Plzeň do utkání nastoupila z vrcholící fyzické přípravy, naopak pro Hannover to byl jeden z posledních testů před startem jarní části bundesligy. A na hřišti byl tento rozdíl vidět. Německý celek byl běhavější a aktivním napadáním dělal Plzni při rozehrávce velké problémy.

Navíc už ve 3. minutě vyšel Hannoveru útok po levé straně. Albornoz odcentroval, oba plzeňští stopeři Hubník s Procházkou míč podskočili a Briand poslal německý tým do vedení.

Západočeši se nedokázali prosadit

Plzeň v první půli zahrozila v podstatě jen ze standardních situací, jinak se těžko probojovávala do soupeřova vápna. Naopak brankář Kozáčik musel Viktorii několikrát podržet.

"Je pravdou, že do zápasu jsme nastoupili vlažněji a v úvodu jsme zbytečně inkasovali. Ten gól nás po zbytek prvního dějství zbytečně utlumil," hodnotil utkání asistent trenéra Jiří Skála pro plzeňský web.

Do druhé půle trenér Miroslav Koubek nasadil ofenzivnější sestavu se třemi typickými útočníky a Plzeň se začala více prosazovat. Tecl však hlavou trefil jen břevno a Chramosta ve slibné šanci mířil těsně vedle.

Hannover zlobil zejména z brejků a nevyužil několik možností na zvýšení. Ale Plzeň to nepotrestala, když aktivní Petržela střílel v závěru vedle a vzápětí Holenda poslal hlavičku z malého vápna jen do brankářovy náruče.

"Po pauze jsme zlepšili pohyb a výsledkem bylo několik slibných akcí. Utkání jsme mohli zremizovat, ačkoliv je třeba přiznat, že při několika protiútocích soupeře nás podržel brankář Kozáčik. Nicméně obraz hry ve druhé pětačtyřicetiminutovce byl výrazně pozitivnější a na některých věcech můžeme do budoucna stavět," řekl Skála.

"Vyhovovalo nám, že se soupeř snažil hrát kombinačně. Hodně akcí rozehrával až od brankáře a s naším vysunutým blokem měl problémy. Škoda, že některé akce se nepodařilo lépe vyřešit, nicméně duel i přesto splnil svůj účel," dodal.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:

Plzeň - Hannover 0:1 (0:1)

Branka: 3. Briand.

Plzeň - I. poločas: Kozáčik - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Rajtoral, D. Kolář, Kovařík - Tecl. II. poločas: Kozáčik - Řezník (83. Medveděv), Baránek, Hejda, Kovařík - Procházka, Hrošovský (83. Hradecký) - Petržela, Chramosta, Tecl (83. Holenda) - Mahmutovič. Trenér: M. Koubek.