Plzeň v přípravě porazila Domažlice, dva góly dal Rajtoral

14. 1. 2015 17:51
Fotbalisté Plzně i druhé přípravné utkání v zimní pauze vyhráli 3:1. Po Tachovu dnes porazili svou třetiligovou farmu Domažlice.
František Rajtoral proti Domažlicím proměnil dvě penalty
František Rajtoral proti Domažlicím proměnil dvě penalty | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Fotbalisté Plzně i druhé přípravné utkání v zimní pauze vyhráli 3:1. Po Tachovu dnes porazili svou třetiligovou farmu Domažlice. Skóre rychle otevřel Stanislav Tecl a dvě branky z pokutových kopů vstřelil František Rajtoral.

Trenér Plzně Miroslav Koubek už před utkáním avizoval, že bude šetřit opory týmu před sobotním odjezdem na soustředění, aby neriskoval zranění. Hráči jako Horváth, Pilař, Petržela, Řezník, Vaněk, Hubník či Hořava tak dostali volno, šance se tím naskytla řadě hráčů z juniorky.

V základní sestavě se objevili hned tři útočníci - Tecl, Mahmutovič a Chramosta. Teclovi stačily tři minuty, aby poslal Plzeň do vedení. Hosté sice srovnali, ale záhy si Rajtoral došel pro penaltový faul a sám pokutový kop proměnil. A ještě před poločas proměnil i druhou nařízenou penaltu. Ještě předtím trefili Tecl a junior Medveděv břevno.

Do druhé půle nasadil Koubek kromě Hejdy, Koláře a Holendy už jen mladíky a v útoku už se Plzeň tolik neprosadila.

Přípravná fotbalová utkání:

Viktoria Plzeň - Domažlice 3:1 (3:1)
Branky: 28. a 39. Rajtoral obě z pen., 3. Tecl - 25. Roubal.
Sestava Plzně: I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Baránek, Medveděv - Hradecký, Hrošovský, Kovařík - Tecl, Mahmutovič, Chramosta. II. poločas: Bolek - Lešek, Hejda, Šíša, Čihák - Kratochvíl, Mlynařík - Koudelka, Kolář, Hrdlička - Holenda. Trenér: M. Koubek.

Slovácko - Třinec 3:0 (1:0)
Branky: 38. Šimko, 50. Sadílek, 87. Havlík.
Sestava Slovácka: I. poločas: Heča - Kuncl, Košůt, Rada, Šimko - Šumulikovski - Galuška, Trávník, Kalouda, Kerbr - Došek. II. poločas: Daněk - Reinberk, Mezlík, Břečka, Šimko - Valenta - Hlúpik, Havlík, Sadílek, Civič - Diviš. Trenér: Habanec.

Jablonec - Atlético Victoria 3:2 (1:1), hráno na Kanárských ostrovech
Branky: 40. Crnkič, 75. Čížek, 85. Moulis - 43. Izquirerdo, 65. García.
Sestava Jablonce: Hrubý - Romera, Pernica (46. Mišůn), Kysela, Novák - Hübschman (46. Greguš), Rossi - Kopic (46. Mihálik), Pospíšil (46. Čížek), Crnkič (46. Moulis) - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Praha-Vyšehrad):

Bohemians Praha 1905 - Kolín 8:2 (3:1)
Branky: 61. a 65. z pen. Rada, 9. Havel, 39. Lietava, 43. Bratanovič, 50. Mikuš, 55. Moravec, 83. Bartek - 33. Jelínek, 59. Surmaj.
Sestava Bohemians: I. poločas: Havránek - Pauschek, Cseh, Šmíd, Kalina - Cicman, Nerad, Jindřišek, Havel - Bratanovič - Lietava. II. poločas: Havránek - Malina, Žaloudek, Krch, Šírl - Moravec, Hubínek, Rada, Bartek - M. Jarolím - Mikuš. Trenér: Pivarník.

1. Most 2 1 1 0 5:3 4
2. Bohemians Praha 1905 1 1 0 0 8:2 3
3. Táborsko 1 0 1 0 2:2 1
4. Kolín 2 0 0 2 3:11 0