Plzeň ubránila Messiho. Barcelona jí dala jen dva góly

19. 10. 2011 23:45
FC Barcelona - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
František Rajtoral přihlíží radosti hráčů Barcelony
František Rajtoral přihlíží radosti hráčů Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Viktorie Plzeň odešli ze zápasu na hřišti FC Barcelony se ctí. Přestože v rámci 3. kola základní skupiny H Ligy mistrů prohráli na Nou Campu 0:2, nezklamali.

Mnozí odborníci jim totiž předpovídali, že od Lionela Messiho a spol. dostanou minimálně "bůra".

Zápas ovlivnil rychlý úvodní gól, který vstřelil už v 10. minutě Andrés Iniesta. Plzeň však přesto dlouho dokázala odolávat tlaku obhájce titulu, a ten se tak pořád musel mít na pozoru.

Pojistku na výhru Barcelony přidal po hrubé chybě Petržely v 82. minutě David Villa, a rozhodl tak o tom, že Plzeň odjíždí z Nou Campu se stejným výsledkem jako před třemi týdny z milánského San Sira.

Zápas jsme sledovali v ONLINE reportáži ZDE

Chelsea rozdrtila Genk, Torres hrál jako ďábel

Barcelona tak v Lize mistrů neprohrála už v 19. zápase v řadě.

Plzeň si však i přes prohru udržela třetí příčku, neboť běloruský Borisov prohrál na hřišti AC Milán 0:2. S jedním bodem ale ztrácí na dvojici Barcelona - Milán už šest bodů.

"Hráči poměrně dobře plnili naše domluvy, i když na hřišti je všechno vždy trochu jinak. Po pauze nás už ale Barcelona presovala výše a my měli více problémů. Mrzel mě jen způsob, jak jsme inkasovali druhou branku," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Plzně Pavel Vrba.

"Schopnosti hráčů Barcelony jsou někde jinde, ale ostudu jsme tu rozhodně neudělali. Ostatně všechny zápasy Barcelony jsou vlastně podobné, dnešní duel nebyl výjimkou," dodal Vrba.

Vylepšit svou bilanci si bude moci Plzeň za dva týdny, když v Synot Tip Areně v Praze přivítá v odvetě právě Barcelonu.

Výsledky:

Branky: 10. Iniesta, 82. Villa. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Krstevski (všichni Maked.). Bez ŽK. Diváci: 80.000.
Barcelona: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta (85. Keita) - Pedro, Messi, Villa (87. Cuenca). Trenér: Guardiola.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (85. Darida), Kolář, Pilař (74. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.

AC Milán - BATE Borisov 2:0 (1:0)