Plzeň táhne za jeden provaz. V Hradci chce fandit i Straka

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 6. 2013 11:00
Martin Straka, Václav Pletka nebo Tomáš Vlasák. Hokejové hvězdy Plzně jedou fandit fotbalistům do Hradce.
Fandit Viktorce se chystá přímo v Hradci i Martin Straka. Spolu s ním by neměli na stadionu chybět ani Tomáš Vlasák a Václav Pletka.
Fandit Viktorce se chystá přímo v Hradci i Martin Straka. Spolu s ním by neměli na stadionu chybět ani Tomáš Vlasák a Václav Pletka. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sám tvrdí, že má práce až nad hlavu a neví kam skočit. Když jde ale o další mistrovský titul pro Plzeň, jdou všechny věci stranou.

Martin Straka, majitel tamního hokejového klubu a kapitán týmu, se dnes společně se spoluhráči chystá na fotbalový výjezd.

Viktorce, která bude odpoledne v Hradci útočit na titul v Gambrinus lize, chce fandit přímo na stadionu.

"Chystám se, že pojedu přímo do Hradce. Snad mi do toho nic nevleze," usmíval se Straka na dotaz Akutálně.cz, jak moc prožívá snahu Viktorky napodobit letošní mistrovský titul jeho Indiánů.

Pletka a Vlasák domlouvají výjezd

"Fandíme jim všichni. Doufám, že to urvou. Největšími fanoušky jsou od nás asi Venca Pletka a Tomáš Vlasák, ti chodí na všechny zápasy a domlouvají i ten náš dnešní výjezd. Viktorce hodně fandí i Honza Kovář, jenže ten je teď na dovolené," usmívá se Straka.

Sobota je podle něj mnohem lepší den na oslavy. Kdyby Plzeň urvala titul už minulý týden doma s Libercem, fanoušci by si to tak neužili. Hrálo se v neděli.

Pokud dnes Plzeň v Hradci vyhraje (online reportáž ZDE), bude se v Plzni podruhé během dvou měsíců a triumfu hokejistů slavit až do rána.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy