Plzeň táhne za jeden provaz. V Hradci chce fandit i Straka

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 6. 2013 11:00
Martin Straka, Václav Pletka nebo Tomáš Vlasák. Hokejové hvězdy Plzně jedou fandit fotbalistům do Hradce.
Fandit Viktorce se chystá přímo v Hradci i Martin Straka. Spolu s ním by neměli na stadionu chybět ani Tomáš Vlasák a Václav Pletka.
Fandit Viktorce se chystá přímo v Hradci i Martin Straka. Spolu s ním by neměli na stadionu chybět ani Tomáš Vlasák a Václav Pletka. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sám tvrdí, že má práce až nad hlavu a neví kam skočit. Když jde ale o další mistrovský titul pro Plzeň, jdou všechny věci stranou.

Martin Straka, majitel tamního hokejového klubu a kapitán týmu, se dnes společně se spoluhráči chystá na fotbalový výjezd.

Viktorce, která bude odpoledne v Hradci útočit na titul v Gambrinus lize, chce fandit přímo na stadionu.

"Chystám se, že pojedu přímo do Hradce. Snad mi do toho nic nevleze," usmíval se Straka na dotaz Akutálně.cz, jak moc prožívá snahu Viktorky napodobit letošní mistrovský titul jeho Indiánů.

Pletka a Vlasák domlouvají výjezd

"Fandíme jim všichni. Doufám, že to urvou. Největšími fanoušky jsou od nás asi Venca Pletka a Tomáš Vlasák, ti chodí na všechny zápasy a domlouvají i ten náš dnešní výjezd. Viktorce hodně fandí i Honza Kovář, jenže ten je teď na dovolené," usmívá se Straka.

Sobota je podle něj mnohem lepší den na oslavy. Kdyby Plzeň urvala titul už minulý týden doma s Libercem, fanoušci by si to tak neužili. Hrálo se v neděli.

Pokud dnes Plzeň v Hradci vyhraje (online reportáž ZDE), bude se v Plzni podruhé během dvou měsíců a triumfu hokejistů slavit až do rána.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy