Plzeň srazila ruský Perm třemi góly v poslední pětiminutovce

20. 1. 2014 18:37
Svěřenci Dušana Uhrina si poradili s ruským Ankarem Perm a zvítězili jednoznačně 3:0.
Jednu z branek Viktorie proti Permu zaznamenal záložník Tomáš Hořava.
Jednu z branek Viktorie proti Permu zaznamenal záložník Tomáš Hořava. | Foto: CPA Eduard Erben

Antalya - Soustředění v Turecku začalo pro plzeňskou Viktorii úspěchem. Svěřenci Dušana Uhrina si poradili s ruským Ankarem Perm a zvítězili jednoznačně 3:0.

Všechny tři branky ovšem zaznamenali až v závěrečné pětiminutovce. Rozhodující gól dal v 85. minutě střídající Lukáš Stratil, který je v Plzni na testech z Příbrami. Po něm vítězství potvrdili Hořava s Wágnerem.

"Je to premiéra z říše snů. První zápas, první gól, co víc si přát. Byla to od začátku hezká akce. Marek Hanousek našel rozběhnutého Davida Štípka na pravé straně a ten mě krásně našel. Brankář sice měl míč na rukavici, ale trošku se štěstím to tam spadlo," popsal svou branku juniorský reprezentant.

Kaňkou na vítězství bylo zranění Milana Petržely, který opustil hrací plochu už po třech minutách hry. O jeho zdravotním stavu zatím nejsou známy bližší informace.

Viktoria si každopádně pod novým trenérem drží stoprocentní bilanci. V turecké Antalyi se utká ještě s litevskou Klajpedou a rakouskou Admirou Wacker.