Plzeň ve šlágru porazila Spartu, ta dohrávala o desíti

Podívejte se na fotogalerii ze šlágru Plzeň - Sparta
Fotbalisté Plzně porazili ve šlágr Spartu 2:0 a vedou Synot ligu o čtyři body. Vítězství nejočekávanějšího fotbalového zápasu podzimu se zrodilo v první půlhodině a bylo zcela zasloužené. Viktorka Spartu nepustila do žádné velké šance a mohla do její sítě nasypat gólů klidně více. Podívejte se...
Píše se 12. minuta zápasu a Lukáš Hejda po rohovém kopu skáče nejvýše ze všech. Plzeň vede ve vyprodaných Štruncových sadech 1:0.
Deset minut na to se Václav Pilař uvolnil na levé straně,...
... přihrál Tomáši Hořavovi a ten přehodil bezmocného Bičíka.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 11. 2014 22:12
Fotbalisté Plzně porazili v sobotním večerním šlágru 13. kola Synot ligy doma Spartu 2:0.

Plzeň - Fotbalisté Plzně porazili v sobotním večerním šlágru 13. kola Synot ligy doma Spartu 2:0. O svém vítězství Západočeši rozhodli už v první půlhodině, kdy se trefili Hejda a Hořava.

Plzeň na čele soutěže odskočila do čtyřbodového trháku a výrazně se přiblížila k titulu podzimního mistra.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

O dalších dnešních zápasech Synot ligy čtěte ZDE.

Plzeňský úvod rozhodl

Do úvodu utkání vstoupily oba týmy opatrně, ale Plzeň začala mít brzy optickou převahu. Zvlášť její hra po křídlech činila nejisté defenzivní linii hostů problémy. Jako první zahrozil Vaněk, který po Pilařově přiťuknutí poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče. Ve 12. minutě už se domácí radovali, když se po rohovém kopu hlavou prosadil nedostatečně střežený Hejda.

O chvíli později využili Koubkovi svěřenci rychlou protiakci po levé straně. Pilař přihrál do běhu Hořavovi, který pohotově přehodil Bičíka a Plzeň vedla 2:0. Příznivci Viktorie oba góly bouřlivě slavili i za využití pyrotechniky, jejíž dým utkání pokaždé na několik minut přerušil. Oba týmy to očividně vyvedlo z tempa, a tak se toho v první půli už moc nepřihodilo.

Sparta neměla šance

Další dávku vzrušení ze hry prožili diváci až okolo 60. minuty. Costa v pokutovém území prostrčil míč na Lafatu, který však stál v ofsajdu. Poté měli dvě slepené šance Západočeši, ale ani Petržela po Brabcově minele, ani Hořava se z úhlu neprosadili, Bičík je skvělými zákroky vychytal.

Pět minut před koncem mohlo být definitivně rozhodnuto. Plzeňští skvěle zahráli přímý kop ze 17 metrů, když po dvou přeskakujících hráčích poslal míč na bránu až Hořava, ale trefil jen břevno.

Až v závěru se sparťané dostali do jakéhosi tlaku, který však brzy přerostl v několik přestupků za žluté karty. V nastavení se dokonce červenalo, když rodící se Teclovo sólo utnul na polovině jasným faulem Matějovský. Tím veškeré šance Sparty pominuly a Plzeň zaslouženou výhru v klidu uhájila.

13. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:0 (2:0)
Branky: 12. Hejda, 23. Hořava. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Pilař, Kozáčik, Hořava - L. Krejčí, Dočkal, Costa, Kadeřábek, Bednář. ČK: 90.+3 Matějovský (Sparta). Diváci: 11.354 (vyprodáno).

Plzeň: Kozáčik - Řezník (68. R. Hubník), Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (90. Kovařík), Hořava, Pilař - Holenda (64. Tecl). Trenér: Koubek.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, J. Brabec (74. Bednář), Holek, Costa - Vácha - Konaté (67. Přikryl), Dočkal, Matějovský, L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

1. Plzeň 13 10 2 1 28:8 32
2. Sparta 13 9 1 3 18:7 28
3. Jablonec 12 7 3 2 25:11 24
4. Ostrava 13 6 3 4 11:17 21
5. Mladá Boleslav 13 6 2 5 17:11 20
6. Dukla 13 5 4 4 16:19 19