Nové koště mete dobře. Obrozená Plzeň zametla s Vojvodinou

Český účet v EL: úspěch na 75 procent, spokojenost na sto
Fotbalisté Liberce první zápas 4. předkola Evropské ligy vyhráli. Stejně jako Sparta a Plzeň. Jablonec se pak z Amsterdamu vrací s nadějnou porážkou 0:1.
Liberečtí se nenechali rozhodit ani divokými fanoušky chorvatského celku, kterých na sever Čech dorazilo na tisíc a kteří se pokusili svými světlicemi zapálit stadion U Nisy. Na rozdíl od fasády v centru Liberce se jim to nepovedlo.
...a horko bylo také na hřišti.
Domácí ale bojovali o každý míč...
20. 8. 2015 22:32
Reportáž z úvodního utkání 4. předkola Evropské ligy...

Plzeň - Fotbalisté mistrovské Plzně po čtyřech zápasech bez vítězství mohou opět slavit. V prvním duelu posledního předkola Evropské ligy smetli Západočeši Vojvodinu Novi Sad 3:0 a jsou tak blízko postupu do základní skupiny této soutěže. Dva góly vítězů vstřelil Jan Kopic.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Reportáž ze zápasů dalších tří českých pohárových zástupců si můžete přečíst ZDE!

Krejčí udělal tři změny

Povedenou premiéru na lavičce českého šampiona prožil Karel Krejčí, který v neděli nahradil odvolaného Miroslava Koubka a udělal v základní sestavě tři změny od posledního ligového utkání s Teplicemi. Procházka ve středu obrany nahradil Baránka, v záloze pak Hrošovský dostal přednost před Hořavou a Kovařík zaujal místo Petržely.

Plzeň začala aktivně a Vojvodina se až na nepřesnou ránu Stanisavljeviče hlavně bránila. Hrošovský ještě ideálně netrefil Limberského přesný pas, ale ve 25. minutě už Viktoria po rohu trochu šťastně otevřela skóre. Rajtoralova střela zpoza vápna dolétla ke Kopicovi, který míč z první posunul do sítě.

Západočeši měli před pauzou ještě dvě velké šance na zvýraznění náskoku. Kolař po Ďurišově přihrávce za obranu postupoval sám na hostujícího brankáře, ale s dotírajícím obráncem v zádech nakonec poslal míč vedle. Vaňkovu povedenou střelu z dálky pak gólman Žakula vyrazil na roh.

Po změně stran přišly další branky

Kopic se dostal do zakončení i na začátku druhé půle, jenže po zasekávačce zamířil jen do náručí Žakuly. V 52. minutě už Viktoria přidala druhý gól. Vaněk se podruhé opřel do míče a tentokrát už se i díky teči trefil přesně k tyči.

Srbský tým pak ožil. Puškaričův pokus skončil těsně nad plzeňskou brankou, s dalšími náznaky si poradila domácí defenziva v čele s brankářem Kozáčikem. Žakula v 72. minutě předvedl další výborný zákrok, když vychytal hlavičku Ďuriše na zadní tyč.

V 82. minutě se však plzeňští hráči prosadili potřetí. Střídající Petržela se protáhl mezi obránci, v šestnáctce našel volného Kopice a ten snadno přidal svou druhou branku večera. Viktoria poprvé v této sezoně udržela čisté konto a je na výborné cestě, aby se podruhé v historii dostala do skupinové fáze Evropské ligy.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Vojvodina Novi Sad 3:0 (1:0)

Branky: 25. a 82. Kopic, 52. Vaněk. Rozhodčí: Estrada - Martínez, Martín (všichni Šp.). ŽK: Stanisavljevič (Vojvodina). Diváci: 10.769.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Kopic, Kolář (69. Hořava), Kovařík (78. Petržela) - Ďuriš (86. Holenda). Trenér: K. Krejčí.

Vojvodina: Žakula - Vasilič, Pankov, Djurič, Nastič - Stanisavljevič (88. Babič), Sekulič, Maksimovič, Puškarič (68. Paločevič) - Ivanič - Ožegovič (88. Pavkov). Trenér: Zagorčič.