Fotbalisté Viktorie Plzeň se ve 2. předkole Evropské ligy utkají s týmem Metalurgi Rustavi.
David Limberský a spol se utkají ve 2. předkole Evropské ligy s Metalurgi Rustavi | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň se ve 2. předkole Evropské ligy utkají s týmem Metalurgi Rustavi, Mladá Boleslav s islandským celkem Thór Akureyri.

Rozhodly o tom čtvrteční odvety 1. předkola soutěže.

Rustavi doma deklasovalo albánskou Teutu 6:1 a potvrdilo výhru 3:0 z úvodního duelu. Thór porazil rovněž jasně 5:1 Bohemians FC, s nimiž hrál první zápas v Dublinu bez branek.

Plzeň zahájí v Tbilisi, Boleslav doma

Plzeň začne příští čtvrtek v Tbilisi, kde Rustavi hraje zápasy evropských pohárů, o týden později odehraje odvetu doma.

Boleslav by měla dvojzápas zahájit na svém hřišti, ale může dojít ke změně ze strany UEFA kvůli kolizi termínů.

Utkání Rustavi s Teutou mělo znovu jasný průběh.

Už v úvodní dvaceti minutách se dvakrát prosadil záložník Gruzínců Giorgi Tekturmanidze, do konce poločasu zvýšil na rozdíl tří branek bývalý plzeňský útočník Dimitrij Tatanašvili, jenž si po přestávce také připsal druhý zásah.

Přesně mířili i jeho spoluhráči Revaz Getsadze a Giorgi Mikaberidze.

Hlavním hrdinou Thóru na jeho hřišti Thorsvöllur ve městě Akureyri byl autor hattricku Sigurdur Kristjánsson. Mladý islandský útočník se prosadil ve 36., 73. a 93. minutě.

Další gól domácích vstřelil Orri Hjaltalin a do vlastní branky zamířil hráč Bohemians David Scully.

Kalabiška zařídil postup Senice

Fotbalisté slovenské Senice vedení českým trenérem Zdeňkem Psotkou porazili i díky brance Jana Kalabišky MTK Budapešť na svém hřišti 2:1 a po úvodní remíze 1:1 postoupili do dalšího kola.

V něm se utkají s kyperským týmem APOEL Nikósie. Bývalý kouč Olomouce Psotka si ve druhém soutěžním zápase na lavičce Senice připsal premiérovou výhru.

Domácí, za které nastoupili vedle Kalabišky další čeští hráči Petr Pavlík, Erich Brabec, Petr Hošek a Jaroslav Diviš, prohrávali s maďarským soupeřem od 51. minuty po proměněné penaltě Jozsefa Kanta.

Krátce po vyloučení budapešťského Dániela Vadnaie však nejprve v 72. minutě vyrovnal střelec z prvního zápasu Rolando Blackburn a tři minuty před koncem otočil duel Kalabiška.

Metalurgi Rustavi - Teuta 6:1 (3:0)

První zápas 3:0, postoupilo Rustavi.

Branky Rustavi: 14. a 19. Tekturmanidze, 37. a 69. Tatanašvili, 59. Getsadze, 74. Mikaberidze.

Thór Akureyri - Bohemians FC 5:1 (2:1)

První zápas 0:0, postoupil Thór

Branky Thóru: 36., 73. a 90.+3 Kristjánsson, 39. Hjaltalin, 50. vlastní Feely.