FOTO Škoda. Plzeň vedení s Šachťarem neudržela
V soutěžní premiéře nového trenéra Dušana Uhrina mladšího...
... vedli domuácí po brance Stanislava Tecla,...
... ukrajinský mistr však rychle srovnal zásluhou Luize Adriana.
V odvetě, která se hraje za týden v Doněcku, tak musí Plzeň vyhrát či uhrát remízu se vstřeleným gólem.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 2. 2014 22:54

Plzeň - Fotbalisté Plzně remizovali v úvodním utkání prvního kola play off Evropské ligy s ukrajinským Šachťarem Doněck 1:1. V odvetě tak budou muset Západočeši pro postup minimálně jednou skórovat.

Reportáž ze zápasu Liberec vs. AZ Alkmaar naleznete ZDE!

Gólový účet ve Štruncových sadech otevřel v 62. minutě ze standardní situace důrazný Tecl, jenže o dvě minuty později vyrovnal po kolmici Srny za stopery Plzně Adriano.

"Na jejich standardní situace jsme připravovali. Ta naše gólová akce byla nacvičená, ale to vyrovnání hodně mrzí. Z blbého nákopu jsme dostali blbý gól," hodnotil utkání v rozhovoru pro Českou televizi Tecl.

Plzeňští překvapili důmyslným signálem

Premiéru pod novým koučem Dušanem Uhrinem mladším začali Západočeši trochu bázlivě. Hosté se snažili o střely, ale naštěstí pro domácí létaly mimo. Brzy ale viktoriáni také zahrozili Hořavova dělovka ovšem byla zblokována a Teclovu hlavičku schoval Pjatov do rukavic.

Kozáčik trochu pocuchal nervy domácích fandu, když neudržel v rukavicích ránu Rakického. Naštěstí šel míč vedle.

V závěru první půle měl Šachtal sérii rohových kopů, po který se neprosadil například Hübschman. Šanci ale měli i domácá, když se kapitán Horváth pokusil vyběhnutého Pjatova. Míč se ovšem snesla na hořejší síť.

Po přestávce nejprve Ďuriš zahrozil střelou nad, ale v 62. minutě už se domácí fanoušci mohli radovat. Při rozehrávání standardní situace našel Horváth centrem rozběhnutého Čišovského, ten sklepl míč na Tecla a plzeňský útočník hlavou otevřel skóre.

Horváth: Jsme schopni dát gól i venku

Z vedení se však Viktoria radovala jen dvě minuty. Plzeňská obrana nezachytila dlouhý nákop na Luize Adriana a ten propálil Kozáčika. Vyrovnání dodalo hostům energii, hru navíc oživil i střídající brazilský reprezentant Bernard.

Nebezpečné brejky soupeře však Plzeň přežila a nakonec dovedla zápas k remíze. Do odvety je tak vše otevřené, Plzeň v ní však nebude moci využít reprezentačního obránce Davida Limberského, který bude v trestu za tři žluté karty.

"Té chyby je škoda, protože to byla jediná naše nekoncentrovanost v obraně. Myslím ale, že jsme schopni dát gól i venku a rvát se o postup," věří Plzeňským kapitán Horváth.

Podobně to viděl i trenér Uhrin. "Je to otevřené, bude nám tedy chybět Limberský, ale máme široký kádr a před sebou nedělní ligový zápas, a tak to budeme řešit až po něm," dodal kouč.

Reportáže z ostatních dnešních zápasu Evropské ligy naleznete ZDE!

Úvodní zápas 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Šachťar Doněck 1:1 (0:0)

Branky: 62. Tecl - 64. Luiz Adriano. Rozhodčí: Sidiropulos - Akrivos, Damianos (všichni Řec.). ŽK: Petržela, Horváth, Limberský, Procházka - Douglas Costa, Hübschman, Rakickij. Diváci: 11.179.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář (87. Bakoš), Ďuriš - Tecl (81. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Fred, Hübschman - Douglas Costa (87. Eduardo), Teixeira, Taison (68. Bernard) - Luiz Adriano (85. Ferreyra). Trenér: Lucescu.