Plzeň se protrápila k výhře nad nováčkem ze Znojma

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
11. 8. 2013 21:00
Favorité z Liberce i Plzně své duely 4. ligového kola, oba celky se ale na triumfy nad Jihlavou, respektive Znojmem řádně natrápily.
Plzeňští slaví další triumf, tentokrát ale hodně vydřený. Poprvé v sezoně vstřelili jediný gól, který vsítil Vladimír Darida. | Foto: CPA

Praha - Favorité z Liberce i Plzně své duely 4. kola Gambrinus ligy, oba se ale na triumfy nad Jihlavou, respektive Znojmem řádně natrápili.

Jak Severočeši doma, tak mistři ze západu Čech v Brně totiž vyhráli 1:0 zásluhou gólů ve druhém poločase.

Liberci zajistil tři body proti soupeři, který hrál více než poločas o desíti, Rybalka, za Plzeň vstřelil jediný gól zápasu Darida.

Slovan tak poskočil na třetí místo hned za vedoucí duo Plzeň - Sparta, které ještě neztratilo ani bod. Na druhém pólu tabulky jsou nováčci ze Znojma a Bohemians 1905.

Plzeňská mašina na góly se zasekla

Kdo čekal v brněnském azylu nováčka soutěže střelecký koncert od týmu, který v sedmi soutěžních duelech dosud nasázel 29 branek, byl asi hodně zklamán.

Plzeňští jako by hráli proti Znojmu na půl plynu, sice se do šancí dokázali dostat, finální fáze hry ale byla na poměru Západočechů v první půli mizerná.

Domácí skvěle bránili, snažili se i o rychlé kontry, ani oni si ale v úvodních 45 minutách šanci vypracovat nedokázali, jedinou vážnější šancí tak budiž přímý kop Horvátha, který ale bravurně lapil Hrubý.

"Znojmo nás překvapilo kvalitní hrou na hranici rizika a sebeobětování," pronesl po zápase pro mikrofony televize FANDA kouč Plzně Pavel Vrba. "Je pravda, že jsem ale čekal od svých svěřenců lepší výkon," dodal.

Kalvodu mrzela bázlivá hra dopředu

Plzeň totiž nijak nezářila ani po změně stran, přesto se dočkala alespoň jedné přesné trefy, to když akci Wágnera s Hořavou dokončil před prázdnou brankou zcela volný Darida.

"Ten gól nás mrzí, body byly blízko, kluci ale podali skvělý výkon na hranici svých možností, vždyť pro některé to bylo čtvrté ligové utkání kariéry," smutnil domácí trenér Leoš Kalvoda.

"Směrem dozadu to bylo dobré, až na tu gólovou situaci, mrzí mne, že jsme nebyli o trochu odvážnější směrem dopředu," dodal zkušený lodivod.

Pod jeho slova se dá jen podepsat, Kozáčik totiž za celý zápas nemusel řešit jedinou vážnější akci či střelu soupeře, který byl nebezpečný pouze po pokutové území.

Přesto se před šlágrem příštího kola mezi Západočechy a pražskou Spartou v tom nejlepším světle neukázali ani Letenští, kteří otáčeli v sobotu duel s druhým nováčkem - Bohemians 1905, ani obhájci titulu.

Trápil se také Liberec

A koneckonců ani účastník posledního předkola Evropské ligy - Slovan Liberec.

Ten sice dokázal zvítězit na domácím hřišti, ovšem pouze 1:0 a proti oslabenému soupeři, který od 41. minuty dohrával bez vyloučeného Kopice, kterého poslal sudí pod sprchy po drsném faulu na Šurala.

Jenže kromě gólové akce, kterou Rybalkovi připravil právě Šural a následné (skoro)odpovědi Jihlavy, kdy zcela volnému Masopustovi chyběl k doražení míče do prázdné branky krok, toho fanoušci na stadionu U Nisy příliš fotbalového neviděli.

Výsledky 4. kola:

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Branka: 60. Rybalka. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Hock. ŽK: Sackey, Rybalka - Masopust. ČK: 41. Kopic (Jihlava). Diváci: 4872.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik (62. Delarge), Frýdek (46. Fleišman) - Sackey, Rybalka - Šural, Pavelka, Kalitvincev (90.+2 Szabó) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Jihlava: Blažek - Marek, Šourek, Kopic, Tlustý - Jánoš (79. Přeučil), Karlík - Masopust, Jungr, Vaculík - Šimonek (71. Harba). Trenér: Komňacký.

1. SC Znojmo - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 56. Darida. Rozhodčí: Jech - Pelikán, Hájek. ŽK: Heinz, Jonov, Nepožitek - Rajtoral. Diváci: 4680.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Buchta, Lacko (67. Zeba) - Helísek (81. Vašíček), Nepožitek, Cihlář - Heinz (61. Reljič). Trenér: Kalvoda.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Rajtoral (70. Petržela), Darida (90. Hanousek), Ďuriš (79. Tecl) - Wágner. Trenér: Vrba.

1. Plzeň 4 4 0 0 14:2 12
2. Sparta 4 4 0 0 11:4 12
3. Liberec 4 3 0 1 5:6 9
4. Teplice 4 2 2 0 7:5 8
5. Mladá Boleslav 4 2 1 1 8:3 7
6. Dukla 4 1 1 2 6:4 4