Plzeň sahala po vítězství, Klokani v závěru srovnali

24. 2. 2008 18:53
Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 2:2
Fanoušci Bohemians museli být po zápase spokojeni
Fanoušci Bohemians museli být po zápase spokojeni | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ani ve druhém jarním utkání nepoznali fotbalisté Viktorie Plzeň pocit z porážky. Na hřišti zachraňujících se Bohemians sahali po vítězství, nakonec však domácí tým vybojoval alespoň bod.

Kdo by na to pomyslel, když vedení západočeského celku přes zimu prodalo své největší hvězdy. Ale odchody Marka Jarolíma, Martina Filla a Michala Daňka vynahradily dvě posily, o které nebyl velký zájem.

Liberec nedal Teplicím šanci, Zlín na Baníku jen snížil
Kladno znovu prohrálo. Nestačilo na Mladou Boleslav

A stejné duo, které připravilo týden staré vítězství, úřadovalo i o tomto víkendu. Ludovic Sylvestre a Adam Varadi patří spolu s plzeňskými výkony k překvapením začátku fotbalového jara. Ani obránci pražských "Klokanů" nevěděli, jak je uhlídat.

Úvod utkání sice patřil domácím fotbalistům, ale kromě přihrávek ve středu hřiště z jejich tlaku nic nevzešlo. Vyprodaný stadion ve Vršovicích viděl paradoxně první příležitost na druhé straně, když Sylvestre po individuální akci střílel nad bránu.

Po půlhodině hry se však už hosté nemýlili. Ferenc Róth podobně jako před ním jeho spoluhráč využil nepozorné obrany Bohemians, prošel po levé straně až do vápna a tentokráte neměl gólman Sňozík nárok. Plzeň vedla 1:0, jenže za chvíli bylo vyrovnáno

Ve 40. minutě se hlavou prosadil talentovaný Jan Morávek. Domácí příznivci doufali, že branka jejich tým u poločase uklidní. Nestalo se tak, převahu měla nadále Viktoria. Krátce po začátku druhé půle si vytvořili šance na druhý gól Róth s Varadim.

Pohledný zápas v rychlém tempu vrcholil po hodině hry, kdy šance střídala šanci. Gól přišel v 73. minutě, kdy Sylvestre parádně narazil Varadimu a bývalý hráč Baníku a Teplic obstřelil bezmocného Sňozíka. Ale ani to nebylo vše.

V hodně napínavém závěru totiž Západočeši neudrželi vedení a také v dresu Bohemians se prosadila zimní posila. Jan Rezek se po skrumáži v pokutovém území dostal k balonu a vyrovnal skóre na konečných 2:2.

České Budějovice čekají dále na výhru

Také další dva zápasy, které měly výkop v neděli v 17 hodin, skončily remízou. České Budějovice toužily proti Jablonci napravit nevydařený duel z pondělka, kdy neměly daleko k remíze na trávníku vedoucí Slavie.

Svěřenci Františka Straky ale ani napodruhé neuspěli. Soupeř ze severu Čech pozorně bránil a domácímu Dynamu se nedařilo vymyslet kloudnou akci s dobrým zakončením. Směrem dopředu byl nebezpečný především Šíma, hosty zase držel gólman Špit.

Nejzajímavější situace mohli vidět diváci na Střeleckém ostrově hned po začátku druhé půle. Byl to právě Šíma, jenž mohl poslat Budějovice do vedení. Jeho střela však byla zblokována a ani další dvě dorážky neskončily v bráně.

Napětí do posledních minut si užili v Mostu, který nastoupil proti Olomouci. Domácí se Studíkem po půlhodině ujali vedení a vypadalo to, že by se mohli odpoutat od posledního místa.

K nelibosti fanoušků Siadu však jejich mužstvo inkasovalo těsně před koncem, když cenný bod zařídil Sigmě v 89. minutě Hudec. Most tak nadále figuruje na šestnácté pozici, hanácký klub si šestou remízou v řadě pojistil klidný střed tabulky.

Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
40. Morávek, 90. Rezek - 29. Róth, 73. Varadi
Bohemians: Sňozík - Knakal, Rada , Nikl, Šmarda - Rezek, Morávek, I. Hašek, P. Hašek (80. Bartek) - Ordoš (Slezák), Škoda (46. Bálek).
Plzeň: Ilizi - Knakal, T. Rada, Malcharek - Lecjaks, Petržela, Sylvestre, Róth - Krbeček, Rodriguez Da Silva (46. Šiml), Varadi (80. Vrzal).