Plzeň roztrhala nebohé 'Votroky', vítězně začaly i Teplice

29. 7. 2012 18:49
Po Liberci vstoupili do nového ročníku Gambrinus ligy kanonádou také fotbalisté Plzně, kteří rozstříleli Hradec Králové.
Marek Bakoš slaví gól.
Marek Bakoš slaví gól. | Foto: Eduard Erben

Plzeň / Teplice - Fotbalisté Plzně pokračují v povedeném vstupu do nové fotbalové sezóny. Po dvou pohárových triumfem si Západočeši s chutí zastříleli také v prvním duelu ligového ročníku, když porazili 3:0 Hradec Králové.

Plzeňští tak navázali na sobotní výhru Liberce 4:0 v Příbrami. Naopak Spartu napodobil i čtvrtý do party pohárových spolufavoritů - Mladá Boleslav. Fotbalisté z města automobilů prohráli v Teplicích 0:1.

Plzeň si potrénovala na Chorzów

Pouze něco málo přes hodinu mohli snít hradečtí fotbalisté o úspěchu na plzeňském stadionu. Právě v tu chvíli totiž otevřel skóre zápasu po chybě hostí Kolář a zápas v Doosan Aréně nabral očekávaný scénář.

Plzeňští ve druhém poločase rozjeli kolotoč přihrávek a střel, kterým doslova soupeře uštvali a navrch potěšili více jak deset tisíc fanoušků dalšími dvěma góly.

Ten první přidal po parádní akci Bakoš, na 3:0 upravil skóre zápasu vlastní brankou po rohovém kopu číslo 15 Poděbradský. "V zápase se potvrdila kvalita soupeře. My měli v první půli zbytečný respekt a byli zbytečně pasivní, za což nás Plzeň potrestala," řekl pro Nova Sport po zápase kouč Hradce Jiří Plíšek.

Plíšek: Plzeň nám ukázala naše nedostatky

"Druhá branka padla v hektice, kdy jsme se snažili o vyrovnání. Třetí už vše završila. Plzeň vyhrála zaslouženě a já jsem rád, že jsme na ni narazili hned v prvním kole. Zápas s nimi nám ukázal naše nedostatky, které máme především ve finální fázi," dodal Plíšek.

"První půle se mi líbíla méně než druhá, kdy jsme se konečně začali prosazovat naší hrou po křídlech. Jako generálku na Chorzów ve třetím předkole Evropské ligy byl tento zápas příliš nebral. Tam nás čeká úplně jiný zápas, nebude hrát do plných, podle mne to bude pěkný oboustranně ofenzivní duel," zhodnotil duel domácí lodivod Pavel Vrba.

Mladá Boleslav hned na úvod klopýtla

První soutěžní zápas sezóny se naopak nepovedl fotbalistům Mladé Boleslavi. Ti v tvrdě hraném duelu na teplických Stínadlech podlehli domácím po brance Mahmutoviče z 50. minuty 0:1.

Fanoušci se tak na severu Čech dočkali více karet než branek. Sudí Adámek totiž rozdal celkem pět žlutých a také dvě červené karty (po jedné na obou stranách). Už v 68. minutě zamířil pod sprchy domácí Ljevakovič, v závěru zápasu jej napodobil i hostující Magera. Na podobu výsledku ale ani jedno vyloučení vliv nemělo.

První fotbalová liga - 1. kolo:

Viktoria Plzeň Hradec Králové 3:0 (1:0)
Branky: 35. Kolář, 68. Bakoš, 77. vlastní Poděbradský. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Mencl. ŽK: Horváth - Harba. Diváci: 10310.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo Kolář (83. Hanousek), Malakjan (46. Ďuriš) - Bakoš (75. Hora). Trenér: Vrba.
Hradec Králové: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Strnad, Šisler (78. Pávek) - Štěpán, Harba, Zelený (80. Voltr) - Dvořák (71. Uškovič). Trenér: Plíšek.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 50. Mahmutovič. Rozhodčí: Adámek - Gallo, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Matula, Ježdík - Magera. ČK: 69. Ljevakovič - 90. Magera. Diváci: 4780.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Matula - Čajič (90.+1 Jablonský), Vachoušek, Vůch (74. Ježdík) - Mahmutovič (78. Melunovič). Trenér: Přerost.
M. Boleslav: Miller - Bořil, Johana, Rolko, Šírl (62. Kysela) - Mareš, Kúdela, Ščuk, Sivrič (82. Synek) - Magera - Ondřejka (62. Nešpor). Trenér: Koubek.