4. 4. 2009 19:13
Baník - Plzeň 1:4
Krize Baníku pokračuje.
Krize Baníku pokračuje. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Baníku Ostrava utrpěli v sobotu ve dvaadvacátém kole Gambrinus ligy na Bazalech debakl od Plzně 1:4. Teplice remizovaly s posledním Zlínem 1:1.

Ostrava  se na jaře pořádně trápí a hráči jako částečnou omluvu fanouškům zaplatili fanouškům vstupenky na utkání.

Ti však viděli krutou porážku, kterou připravil na lavičce Západočechů bývalý baníkovec Pavel Vrba.

Oba  týmy začaly utkání spíše opatrně. Baník měl v první půli územní převahu, do plzeňské šestnáctky létalo více centrů, než do té ostravské, ale do vedení se přesto dostali hosté.

Zápasy jsme sledovali online

Nejprve málem potrestal nevydařenou spolupráci obránce Hájovského s brankářem Daňkem stíhající útočník Střihavka, ale hosté nebezpečí uhasili. Za pět minut se pak na druhé straně prosadil po parádní střele Daniel Kolář.

Po rychlém brejku Limberský posunul míč až do rohu pokutového území Baníku, kde jej přiťuknul Kolářovi, jenž trefil horní roh Vaškovy branky.

Baník se z úvodní rány několik minut oklepával. Poté obléhal šestnáctku Plzně, ale z tlaku vytěžil jen nebezpečnou střelu Rajtorala. Naopak těsně před přestávkou mohl přidat druhý gól. Po přímém kopu se dostal k hlavičce Krbeček a jen těsně minul branku.

Začátek druhé půle vůbec nesignalizoval baníkovský debakl.  Pár sekund po příchodu na hřiště srovnal střídající Róbert Zeher krásnou křížnou střelou.

Pohroma pro domácí se začal rodit deset minut poté. Daniel Tchuř zatáhl Petrželu za dres v pokutovém území a následnou penaltu bez problémů proměnil Pavel Horváth.

Když zahodil po Střihavkově souboji s Halamou Zeher stoprocentní šanci v blízkosti plzeňské branky, domácí se tak definitvně připravili o šanci na body v tomto utkání.

Dvacet minut před koncem si totiž po Horváthově centru na malé vápno nejvýše vyskočil Tomáš Hájovský a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Zdecimovaný Baník dorazil brankou na 4:1 po brejku Varadiho druhým gólem Daniel Kolář.

V Baníku se dá po tomto výsledku předpokládat velké dusno, aspirant na pohárové příčky prohrá počtvrté ze šesti zápasů. Plzeň naopak může po první jarní výhře slavit a radovat se z výhry z Ostravy po dlouhých desti letech.

Teplice v závěru zachránily bod

Poslední Zlín měl doma proti Teplicím na dosah tři cenné body, jenže těsně před koncem inkasoval a musí se spokojit s remízou 1:1.

Ve Zlíně začal první poločas opatrně a diváci se dlouho jen nudili. Zápas navíc po úvodních minutách poznamenalo ošklivé zranění teplického Tomáše Vondráška, jehož musel vystřídat Mareš.

Čtěte více: Teplickému Vondráškovi ve Zlíně polámali lebeční kosti

S postupem času se ovšem oba týmy osmělovaly a k vidění byly i zajímavé fotbalové akce.

Žůrek však po rohovém kopu pálil nad pravý růžek branky a čtvrt hodiny poté po spolupráci se Šmahajem mířil Bača z voleje rovněž nad.

Pak zahrozili hosté, ale zlínská defenziva si s akcemi Stožického a Mahmutoviče poradila.

Těsně před odchodem do kabin se však prosadil Zlín. Po přímém kopu, proti jehož nařízení hosté hodně protestovali, otevřel hlavou skóre obránce Čelůstka.

Ve druhé půli se hrálo dlouho bez šancí. Dvacet minut před koncem mohl srovnat hlavičkující Klein po přímém kopu Verbíře, ale Baránek byl připraven.

Zlín měl následně hned dvě šance na rozhodnutí. Vyskočil však dalekonosnou střelou jen trefil gólmana a Musilovi v obrovské šanci spadl nešikovně do střely spoluhráč Dostálek.

Teplice si schovaly úder až na 89. minutu, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Mareš.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:4 (0:1)
Branky:
46. Zeher - 17. a 73. Kolář, 57. Horváth z pen., 69. Hájovský. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Štěrba. ŽK: Vašek - Lecjaks, Ševinský. Diváci: 13.068.
Ostrava: Vašek - Zawada (57. Vácha), Pavlík, Bolf, Tchuř - Rajtoral, Marek, Otepka (79. Lukeš), Mičola (46. Zeher) - Střihavka, Lička. Trenér: Večeřa.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks - Limberský (79. Jiráček), Krbeček (87. Rada), Horváth, Kolář, Petržela - Varadi (84. Mlika). Trenér: Vrba.

FC Tescoma Zlín - FK Teplice 1:1 (1:0)
Branky:
45+2. Čelůstka - 89. Mareš. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Kovařík. ŽK: Vyskočil, Malcharek, Trubila, Baranek - Verbíř. Diváci: 2337.
Zlín: Baránek - Malcharek (90+1. Zbožínek), Kroča, Čelůstka, Trubila - Vyskočil (74. Musil), Rýdel, Dostálek, Šmahaj - Žůrek, Bača (69. Kroupa). Trenér: Minář.
Teplice: Grigar - Vidlička (58. Elsamni), Klein, Lukáš, Rosa - Ljevakovič, Matula, Vachoušek, Stožický (67. Verbíř) - Vondrášek (7. Mareš), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.