Plzeň proti Dynamu Kyjev ztratila v nastavení výhru

10. 2. 2015 18:24
Viktoria Plzeň v přípravě na Synot ligu remizovala ve Španělsku s Dynamem Kyjev 1:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Málaga - Fotbalisté Plzně přišli ve druhé minutě nastavení o výhru nad Dynamem Kyjev a ve druhé přípravě na soustředění ve Španělsku remizovali 1:1. Viktoria vedla po proměněné penaltě Františka Rajtorala z první půle, ale těsně před koncem zápasu vyrovnal Portugalec Miguel Veloso.

V souboji lídrů české a ukrajinské ligy si první velkou šanci vypracovalo po čtvrthodině Dynamo, ale Jarmolenka i nadvakrát vychytal výborný brankář Bolek. Plzeňští se prosadili ve 38. minutě. Gólman Rybka v pokutovém území fauloval Chramostu a nařízený pokutový kop suverénně proměnil Rajtoral.

Utkání bylo na přípravu místy hodně tvrdé, rozhodčí ukázal pět žlutých karet a jednu z nich dostal plzeňský Hořava. Ve druhém poločase dlouho držel těsný náskok Bolek, jenž zneškodnil tři velké šance soupeře. V nastaveném čase ale byl brankář Viktorie bezmocný, když po centru z pravé strany obrana nechala hlavičkovat zcela volného Velosa.

Západočeši, kteří v sobotu zvítězili 2:0 nad korejským vicemistrem Suwonem, uzavřou španělský herní kemp následující sobotu proti ruskému Krasnodaru.