Plzeň prodloužila smlouvy s Čišovským, Kozáčikem a Wágnerem

ČTK ČTK
7. 2. 2014 12:52
Stoper Marián Čišovský se Viktorii upsal do června 2016, brankář Matúš Kozáčik s útočníkem Tomášem Wágnerem pak podepsali ještě o rok delší kontrakt
Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik | Foto: Reuters

Plzeň - Vedení fotbalistů Plzně prodloužilo smlouvy hned s trojicí hráčů. Stoper Marián Čišovský se Viktorii upsal do června 2016, brankář Matúš Kozáčik s útočníkem Tomášem Wágnerem pak podepsali ještě o rok delší kontrakt.

"Je pro nás vynikající zprávou, že stávající opory a přední hráči české ligy mají zájem pokračovat s námi v cestě, kterou jsme společně nastoupili. Všichni již opakovaně potvrdili své kvality a já jsem přesvědčen, že také v následujících měsících a letech budou patřit k základním stavebním kamenům Viktorie," řekl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Čtyřiatřicetiletý Čišovský hraje v Plzni od července 2011. Byl u obou postupů do Ligy mistrů i u loňského titulu. "V Plzni jsem prostě spokojený. Klademe si vždy ty nejvyšší cíle, dosahujeme dobrých výsledků. Stadion je pravidelně vyprodán, lidé fotbalem žijí. V neposlední řadě je zde spokojená i rodina, takže všechno mluvilo pro prodloužení kontraktu," řekl slovenský reprezentant.

Brankář Kozáčik je plzeňskou jedničkou od srpna 2012. "O jiné variantě, než je prodloužení kontraktu s Viktorií, jsem neuvažoval. Bylo krásné prožít tu fotbalovou pohádku posledních sezon a já věřím, že stále nekončí," prohlásil Kozáčik.

Nové smlouvy se dočkal také třiadvacetiletý útočník Wágner, který do Plzně přišel už v lednu 2012, ale naplno se do sestavy probojoval až před touto sezonou. Na podzim dal čtyři ligové góly a v prosincovém duelu Ligy mistrů s CSKA Moskva zařídil vítězství a následný postup do Evropské ligy.

"Plzeň je podle mě nejlepší klub v České republice a já jsem hrdý, že za něj můžu hrát. Kdybych si myslel cokoliv jiného, neprodloužil bych zde smlouvu. Ve Viktorii jsem opravdu spokojený," řekl Wágner.

Viktoria by měla v blízké době prodloužit smlouvu také s kapitánem Pavlem Horváthem, kterému kontrakt vyprší v létě. V minulých týdnech se nechal slyšet, že hodlá v Plzni pokračovat v kariéře.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy