Plzeň přestřelku zvládla, pro odvetu je na tom lépe Sarajevo

Matúš Kozáčik a jeho spoluhráči mají o čem přemýšlet.
Před utkáním se Sarajevem se Plzeňští dušovali, že berou svého soka jako by to byla italská Neapol. Od ní ale loni nedostali jediný gól, zatímco od bosenského mistra rovnou tři.
Sarajevo se v prvním poločase dostalo k míči jen sporadicky...
... Viktoriáni ale nebyli schopni proměnit ni jednu ze svých gólovek.
Největším smolařem byl v tomto ohledu Stanislav Tecl, který měl rovnou tři velké příležitosti.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 7. 2013 19:17

Plzeň - Fotbalisté Plzně vstoupili do nové pohárové sezóny vítězně, ovšem s velkým ale. Výsledek 4:3 ve 2. předkole Ligy mistrů totiž dává šance na postup do další fáze soutěže jak vítězům, tak bosenskému klubu Željezničar Sarajevo.

Hosté ze čtyř střel na branku vstřelili zásluhou Tomiče, Selimoviče a Bučana tři branky, za domácí skóre otáčeli Čišovský, dvakrát Kolář a Rajtoral. Odveta se hraje za týden v Sarajevu.

"Každé vítězství mne těší, ale s ohledem na výsledek to bude v odvetě těžké. Důvody proč jsme tolik inkasovali? Jednoznačně špatný důraz, především na vlastní polovině hřiště," okomentoval stručně duel kouč Plzně Pavel Vrba pro Českou televizi.

Utkání před nabitými tribunami ve Štruncových sadech začalo podle očekávání plzeňským tlakem. První velkou gólovku ale měl až ve 21. minutě Tecl, jehož hlavičku zneškodnil skvělým zákrokem brankář Hadžič.

Obrat nastartovalo plzeňské střídání

O pár minut později měl plzeňský hrot další velkou šanci, ale z malého vápna ho opět vychytal hostující brankář. Podobnou příležitost měl Tecl i těsně před koncem první půle a potvrdil, že se v koncovce opravdu trápí.

Do druhého poločasu Viktoria nevstoupila vůbec dobře. Nedůrazem před vápnem dovolila Tomičovi vystřelit a ten překonal Kozáčika. To ale jako by odstartovalo velkou přestřelku.

Domácí kouč Vrba vystřídal Petrželu s Teclem a za Kovařika s Wágnerem a vyplatilo se. Hned v 63. minutě srovnal Čišovský, když tečoval ránu Daridy. Dvě minuty na to otočil skóre po Kovaříkově akci Kolář.

Když zvýšil opět Kolář na 3:1, zdálo se, že Viktoria si dojde pro jisté vítězství. Jenže domácí fotbalisté opět zaspali v obraně a z druhé střely dostali druhý gól. Konkrétně se prosadil Selimovič.

Poslední slovo mělo Sarajevo

Západočeši nelenili a okamžitě odskočili opět do dvoubrankového trháku, když pěkně umístil svou střelu Rajtoral. Poslední slovo ale opět měli hosté. Bučan po laxním přístupu Čišovského snížil na 3:4.

Takový výsledek dává hostům slušné šance do odvety. Do třetího kola by je totiž posunula výhra 1:0 nebo 2:1.

"Takhle jsme si to nepředstavovali, oni třikrát vystřelili, dali tři góly. Škoda, že Teclík tam nedal něco už v první půli," litoval po zápase Daniel Kolář.

Nad odvetou plzeňský záložník nijak nespekuluje. Budeme se soustředit na to, abychom postoupili, je jedno jakým výsledkem."

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Željezničar Sarajevo 4:3 (0:0)

Branky: 66. a 76. Kolář, 63. Čišovský, 81. Rajtoral - 52. Tomič, 78. Selimovič, 85. Bučan. Rozhodčí: Muňiz - Miranda, Suárez (všichni Šp.). ŽK: Horváth - Jamak, Selimovič, Urdinov, Bučan, Tomič. Diváci: 10.381.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Kolář (83. Ďuriš), Petržela (55. Kovařík) - Tecl (55. Wágner). Trenér: Vrba.

Sarajevo: Hadžič - Zeljkovič, Kerla, Škaljič, Urdinov - Hasanovič (26. Sadikovič), Tomič - Selimovič (87. Hodžič), Jamak, Bučan - Adilovič (77. Bajič). Trenér: Osim.