Plzeň před LM porazila Sigmu. Ač hrála poločas o deseti

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
9. 9. 2011 22:21
V druhém pátečním utkání rozdrtila Dukla Hradec 4:0

Praha - Vítězstvím 3:2 nad Sigmou Olomouc se v šestém kole Gambrinus ligy na úterní premiéru v základní skupině Ligy mistrů naladila Viktoria Plzeň.

Úřadující šampion zvítězil na Andrově stadionu i přesto, že celý druhý poločas hrál bez vyloučeného Marka Bakoše.

Právě Bakoš vystřílel Plzni v prvním poločase vedení 2:1, ovšem pak se nechal po druhé žluté kartě vyloučit, a výrazně tak tým Pavla Vrby oslabil.

Teplice získaly ze Sparty útočníka Keriče
Plzeň se Spartou v poháru překvapení nepřipustily
Může to být gólová smršť. A Petroušův konec ve Slavii

Sigma v druhé půli sice měla převahu, nicméně gól padl paradoxně na druhé straně, když se v závěru trefil Daniel Kolář. Jeho branka, která se později ukázala jako vítězná, ale nejspíš padla z ofsajdu.

Druhá trefa Marka Heinze v zápase, která padla v nastavení, tak již z hlediska bodů nic neřešila.

Po středeční výhře v Ondrášovka Cupu tedy Plzeň zvládla i ligový duel, ovšem v úterý ji čeká ještě náročnější fotbalová úrověň, když v Lize mistrů přivítá běloruského šampiona BATE Borisov. Ten mimochodem ve svém dnešním ligovém zápase se Soligorskem jen remizoval 0:0.

Dukla smetla trápící se Hradec

Druhé vítězství po návratu do nejvyšší fotbalové soutěže si připsala v šestém ligovém kole Dukla Praha, která na Julisce přehrála Hradec Králové jednoznačně 4:0.

Fotbalisté pražské Dukly vyhazují do vzduchu trenéra Luboše Kozla
Fotbalisté pražské Dukly vyhazují do vzduchu trenéra Luboše Kozla | Foto: ČTK

O góly Pražanů se postarali Tomáš Berger, Ivan Lietava, Miroslav Markovič a Petr Malý. Poslední dva střelci se trefili až po vyloučení Hradeckého Marka Plašila v 63. minutě a navíc z pokutových kopů.

Dukla má díky dnešnímu vítězství v tabulce Gambrinus ligy o bod víc než Hradec, jenž se po slibně rozjetém úvodu ligy v posledních kolech trápí.

Po dvou vítězstvích (na viktorií Žižkov a Teplicemi) totiž přišly čtyři porážky, v nichž navíc "Votroci" nedokázali vstřelit svým soupeřům ani jeden gól.

6. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 4:0 (1:0)

Branky: 29. Berger, 51. Lietava, 64. Markovič z pen., 89. Malý z pen. Rozhodčí: Adam - Lhoták, Moláček. ŽK: Mikula, Markovič, Lietava - Plašil, Fukal, Chleboun. ČK: 63. Plašil. Diváci: 1875.

Sestavy:

Dukla: Rada - Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal - Podrazký (68. Malý), Gedeon, Hanousek (87. Šiml) - Berger (81. Pázler), Lietava, Markovič. Trenér: Kozel.

Hradec: Lindr - Plašil, Fukal, Chleboun, Poděbradský - Fischer, Štěpán (58. Zelený), Pávek (52. Malinský), Hochmeister, Klapka - Dvořák (80. Rezek). Trenér: Kotal.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:2)

Branky: 7. a 90.+2 Heinz - 4. a 9. Bakoš, 79. Kolář. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kocián. ŽK: Heinz - Bystroň, Bakoš, Čech. ČK: 43. Bakoš. Diváci: 7144.

Sestavy:

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Navrátil (59. Schulmeister), Rossi (81. Bajer), Hořava - Petr, Heinz, Přikryl (73. Varadi). Trenér: Psotka.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (61. Ďuriš), Horváth, Kolář (90. Trapp), Jiráček, Pilař (80. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.