Plzeň potvrdila, že mezi možnými nástupci Vrby je i Kozel

ČTK ČTK
19. 11. 2013 12:45
Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek potvrdil, že jedním z adeptů na post trenéra po Pavlu Vrbovi je také Luboš Kozel z Dukly Praha
Luboš Kozel.
Luboš Kozel. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek potvrdil, že jedním z adeptů na post trenéra po Pavlu Vrbovi je také Luboš Kozel z Dukly Praha. Konkrétní seznam kandidátů ale prý vedení Viktorie nemá. Šádek zároveň upozornil, že Kozel má smlouvu v pražském celku, který nechce svého kouče uvolnit.

Plzeň v pondělí oznámila, že Vrba uplatnil klauzuli ve smlouvě a k 15. prosinci v týmu ligového mistra skončí. Nyní potřebuje najít jeho nástupce a právě Kozel se díky své herní filozofii i plzeňské minulosti zdá jako ideální varianta.

"Ano, Luboš Kozel je jedním z trenérů, nad kterými uvažujeme. Žádný seznam ale není, jména nosím jen v hlavě," řekl dnes Šádek novinářům. Další jména však neprozradil. "Trenérů je hodně, zvláště když o tom přemýšlíte celou noc," dodal.

Generální manažer Dukly Michal Prokeš ČTK řekl, že Kozla neuvolní, jak klub avizoval už dříve. "Luboš Kozel má u nás platnou smlouvu a nevidíme důvod, proč by ji neměl dodržet. Samozřejmě je neslušné nevyslechnout si partnera ve vyjednávání, ale Luboš Kozel je pro nás velmi důležitým prvkem v chodu klubu. Proto je naše stanovisko jasné, že Luboše neuvolníme," prohlásil Prokeš.

Nepravděpodobná je i varianta Šilhavý

Vedle Kozla je podle sázkových kanceláří největším favoritem na uvolněný plzeňský post bývalý kouč Slavie Karel Jarolím, který nedávno skončil ve Spojených arabských emirátech. Za další adepty považují bookmakeři stávajícího Vrbova asistenta Karla Krejčího, Ivana Haška či Jaroslava Šilhavého, který s Libercem vloni získal mistrovský titul a nyní má s týmem nakročeno k postupu ze základní skupiny Evropské ligy.

Na severu Čech by se ale s Šilhavým, bývalým reprezentačním asistentem, jen neradi loučili. Navíc má smlouvu do konce sezony. "V tuhle chvíli je to spekulace, žádnou diskuzi na tohle téma jsme v rámci klubu neměli, byť vnímáme, že se o tom spekuluje," řekl ČTK liberecký sportovní ředitel Jan Nezmar.

"Čistě teoreticky si dokážu představit, že pro trenéra Šilhavého by to byla určitá výzva, ale my nemáme důvod něco měnit na spolupráci. S trenérovou prací jsme spokojeni. V první řadě bychom o tom chtěli mluvit s trenérem, asi bychom si promluvili případně i s Plzní, ale neradi bychom o trenéra přišli," dodal Nezmar.

Šádek uvedl, že se o Vrbově rozhodnutí odejít z Plzně dozvěděl teprve v pondělí. "Dozvěděli jsme se o tom včera odpoledne, kdy trenér Vrba dorazil na trénink a předal nám s pátečním datem výstupní klauzuli. Tím nám oznámil, že se rozhodl pro reprezentaci," řekl Šádek.

Prý to pro něj nebylo až tak velké překvapení. "Samozřejmě bylo na něm vidět, že reprezentace je pro něj výzva, ale nebudu popírat, že je to pro mě zklamání," připustil Šádek. "Sám asi nevěděl, jak se má rozhodnout. Nakonec se rozhodl takhle a my to respektujeme. Jeho éra v Plzni končí a nás čeká nová výzva," dodal.

Zahraniční kouč nepřichází v úvahu

Šádek věří, že odchod trenéra Vrby, který dovedl Plzeň ke dvěma titulům a ke dvěma účastem v hlavní fázi Ligy mistrů, nenaruší koncepci a filozofii klubu. "Koncepci nemáme stavěnou na jednom člověku, i když to tak může vypadat. Nyní se chceme pokusit najít trenéra, který bude pokračovat v tom, co máme nastaveno. Tedy hrát atraktivní fotbal a držet se na špičce," řekl Šádek.

Nechce dělat unáhlená rozhodnutí. "Času na hledání není hodně ani málo, ale je třeba to udělat s chladnou hlavou, aby to nebylo unáhlené. Majitel Tomáš Paclík je s jednadvacítkou v Anglii, tak jsem s ním o tom ještě ani nemluvil," prohlásil generální manažer Plzně.

Odmítl možnost, že by Viktoria oslovila zahraničního kouče. "Občas mám pocit, že hráči nerozumí některým pokynům trenéra ani v češtině, takže zahraniční cestou určitě nepůjdeme," dodal.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Na financování státního dluhu bude letos potřebovat 728,4 miliardy korun. To je o 182,1 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2021. Za růstem je především zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun kvůli dopadům pandemie a změnám daní.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy