Plzeň znovu trénuje, se Slavií se utká příští středu

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 3. 2015 16:29
Fotbalisté Plzně se po pětidenní pauze zaviněné infekčním onemocněním většiny hráčů vrátili k tréninku
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Praha - Odložený zápas 19. kola první fotbalové ligy mezi Plzní a pražskou Slavií se bude hrát ve středu 18. března od 18:00. Utkání bylo minulý týden přesunuto na jiný termín kvůli infekčnímu onemocnění v kádru Viktorie. Většina hráčů západočeského klubu se dnes po pětidenní pauze vrátila k tréninku, mimo hru jsou už jen čtyři fotbalisté. Plzeň by tak měla nedělní zápas na hřišti Dukly odehrát ve stanoveném termínu.

"Po dohodě se zástupci FAČR i Slavie Praha byl zvolen středeční termín především kvůli následujícímu víkendovému zápasu. S ohledem na fakt, že na utkání se Slavií zbývalo už minulý týden jen několik desítek vstupenek, jsme prosazovali pozdější výkop zápasu hraného ve všední den. Odložený duel tak ve středu začne v 18:00," řekl plzeňský tiskový mluvčí Pavel Pillár.

Všechny zakoupené vstupenky budou platné pro náhradní termín. Pokud fanouškům nebude vyhovovat, mohou vstupenku do příštího úterý do 17:00 vrátit a dostanou zpět peníze. S ohledem na středeční dohrávku došlo k přesunu následného utkání 21. kola mezi Brnem a Slavií z pátku na neděli s výkopem v 18:00.

Plzeň minulý týden ve středu musela z rozhodnutí krajské hygienické stanice ukončit tréninkový proces a vnitřní prostory stadionu v čele s hráčskou kabinou, rehabilitačními prostory i posilovnou prošly rozsáhlou dezinfekcí. Dnes se kompletní tým podrobil lékařskému vyšetření, po kterém byla preventivní opatření zrušena. Mimo hru jsou už pouze čtyři hráči.

"Viktoria tak najíždí na standardní tréninkový režim, v pondělí hráči absolvují protažení v posilovně a lehký výběh na hřišti. V tuto chvíli počítáme s tím, že nedělní duel na hřišti Dukly se odehraje ve stanoveném termínu," uvedl v tiskové zprávě Pillár.

Trenér Miroslav Koubek doufá, že vynucená pauza se na vedoucím týmu tabulky příliš nepromítne. Na Plzeň, která má odložený zápas k dobru, se totiž bodově dotáhla Sparta. "Pro nás je to komplikace z několika důvodů. Samotné odložení zápasu pro nás znamená ztrátu pravidelného rytmu a teprve uvidíme, co to s námi udělá po fyzické stránce," prohlásil.

"Musíme počítat s určitým oslabením organismu u více než poloviny kádru. Není to jednoduchá ani standardní situace, stalo se to ale celkem záhy po zimní přípravě," řekl Koubek. "V této době mají všechna mužstva vysokou tréninkovou připravenost a já věřím, že i díky tomu se s prodělanou virózou dokážou hráči po fyzické stránce v relativně krátkém časovém úseku srovnat," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy