Plzeň otáčela v Brně. Dvěma góly rozhodl Bakoš

25. 2. 2013 19:55
Střídající Marek Bakoš rozhodl dvěma góly o výhře Plzně v Brně
Střídající Marek Bakoš rozhodl dvěma góly o výhře Plzně v Brně | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně v dohrávce 17. kola Gambrinus ligy nezaváhali a vyhráli na hřišti Brna 3:1. Západočeši tak v čele tabulky znovu odskočili svému největšímu pronásledovateli Spartě na rozdíl tří bodů.

Zbrojovka přitom začala velmi dobře. Klapala jí pečlivá obrana a uměla zahrozit z nebezpečných protiútoků. Řada z nich by určitě volala po gólu, kdyby akce nezastavil ofsajd.

Moravané šli dokonce v 7. minutě zásluhou Glasera do vedení. Překvapivý stav však vydržel pouze do 30. minuty. To předvedli rychlý kontr hosté a centr Kovaříka z levé strany přetavil ve vyrovnání naběhnutý Rajtoral.

Začátek druhé půle přinesl podobný obraz hry. Časem se však Plzeňští převzali otěže hry a čtvrt hodiny před koncem rozhodnul střídající Bakoš.

Slovenský útočník přidal v samém závěru ještě druhý gól, když zužitkoval promyšlený centr Horvátha na penaltový puntík.

Dohrávka 17. kola první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)
Branky: 7. Glaser - 75. a 90. Bakoš, 30. Rajtoral. Rozhodčí: Franěk - Paták, Blažej. ŽK: Šoljič, Glaser, Kunc (všichni Brno). Diváci: 6225.

Brno: Doležal - Hyčka, Brabec, Sus, Husár - Glaser (74. Kunc), Zavadil, Šoljič (86. Traore), Lutonský (76. Přerovský) - Švancara, Škoda. Trenér: Čuhel.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (83. Fillo), Kolář (88. Hejda), Kovařík - Tecl (64. Bakoš). Trenér: Vrba.

1. Plzeň 17 11 4 2 30:12 37
2. Sparta 17 10 4 3 27:12 34
3. Jablonec 17 9 5 3 29:17 32
4. Olomouc 17 8 6 3 26:16 30
5. Mladá Boleslav 17 8 3 6 20:20 27
6. Dukla 17 5 8 4 27:23 23