Plzeň odletěla na soustředění bez zraněného Chriena

ČTK ČTK
16. 1. 2017 10:31
V týmu se zatím drží další mladík Michal Hlavatý a také Jan Suchan, kterého chtěla Plzeň poslat na hostování, ale kvůli zranění Chriena tak zatím neučinila.
Martin Chrien
Martin Chrien | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalisté Plzně dnes odletěli na soustředění do Španělska bez zraněného záložníka Martina Chriena. Navrátilec z hostování v Ružomberoku si v sobotním utkání s Ústím nad Labem poranil koleno a přijde o zbytek přípravy.

"Čeká ho měsíční pauza. Bude tedy lepší, když zůstane doma, kde má veškeré podmínky pro léčbu a následnou rehabilitaci," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Všechny nás to mrzí, Martin se jevil v přípravě moc dobře. Ale jsem si jistý, že po měsíci se vrátí a bude opět silný," řekl trenér Roman Pivarník.

Na palubě letadla chyběli také obránci z juniorky Martin Rychnovský a Jiří Piroch, kteří neprošli prvním zúžením kádru. V týmu se naopak zatím drží další mladík Michal Hlavatý a také Jan Suchan, kterého chtěla Plzeň poslat na hostování, ale kvůli zranění Chriena tak zatím neučinila.

Plzeň se bude do 24. ledna připravovat v letovisku Oliva Nova na pobřeží Costa Blanca. Čekají ji tam i tři přípravné zápasy proti SV Wehen Wiesbaden, Servette Ženeva a korejskému celku FC Ulsan Hyundai.

"Zatím je to hlavně kondiční soustředění. Zápasy budeme hrát v únavě a rozdělovat zátěž budeme po poločasech. Hlavní je, aby hráči odběhali a naposilovali to, co po nich chceme," řekl Pivarník. "Také budeme pracovat na zlepšování atributů hry," dodal.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy