Plzeň nezdolala ani Ingolstadt, Slavia padla se Štěchovicemi

12. 7. 2014 21:10
Fotbalisté Plzně remizovali v generálce na novou sezonu s druholigovým německým Ingolstadtem 2:2.
Plzeňským se v přípravě na ligu příliš nedařilo.
Plzeňským se v přípravě na ligu příliš nedařilo. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně remizovali v generálce na novou sezonu s druholigovým německým Ingolstadtem 2:2. Český vicemistr se tak na soustředění v Rakousku nedočkal výhry, domů se vrací s bilancí dvou porážek a jednoho nerozhodného výsledku.

Slavia dopoledne v kombinované sestavě prohrála 0:1 s třetiligovými Štěchovicemi a neuspěli ani Bohemians 1905, kteří stejným výsledkem podlehli druholigovému Žižkovu.

Cenné vítězství si naopak připsala Jihlava, která si v Salcburku poradila s Lille 1:0. O výhře nad třetím týmem minulého ročníku francouzské ligy, za který v obraně odehrál druhý poločas bývalý český reprezentant David Rozehnal, rozhodl deset minut před koncem Muris Mešanovič. Brankář Jan Hanuš předtím chytil penaltu.

Kozáčik chytil penaltu

Plzeň proti desátému týmu uplynulé sezony druhé německé ligy dvakrát dotahovala skóre. Brankář Kozáčik sice v úvodu chytil penaltu, ale pak inkasoval po samostatném úniku. Ještě do pauzy srovnal z penalty Daniel Kolář, který se prosadil ve všech třech zápasech na soustředění. V druhé půli pak na Mijatovičovu trefu zareagoval vyrovnávacím gólem Roman Hubník.

Západočeši se nyní z Rakouska vrátí domů a v pátek jim začne sezona Superpohárem na Spartě. "Bohužel jsme v těch třech utkáních tady nevyhráli, ale důležitý bude vstup do sezony. Poslední dobou děláme docela velké chyby v obraně, ale ještě máme týden na to, abychom to vyladili," řekl pro klubovou televizi kouč Dušan Uhrin mladší.

Teplice zachránily aspoň remízu

Proti soupeřům z nižších německých soutěží neuspěly ani další týmy. Ligový nováček Hradec Králové prohrál s druholigovým Aue 1:3, Teplice pak s třetiligovým Hallescherem jen remizovaly 3:3, když už prohrávaly 1:3. Další severočeský klub Jablonec hrál nerozhodně 1:1 s bundesligovou Mohučí, za kterou nastoupili hráči širšího kádru. Dres Baumitu poprvé oblékla nová posila Tomáš Hübschman.

Slavii proti Štěchovicím chyběly největší opory, hráče A-týmu doplnili někteří členové juniorky. Poprvé za Pražany nastoupil brazilský ofenzivní záložník Maicon Douglas, který je v Edenu na testech.

Slavii vychytal Sňozík

Slavia si i s hráči širšího kádru dokázala vytvořit šance, jenže ve štěchovické brance zářil bývalý gólman Bohemians 1905 Radek Sňozík. Desátý tým uplynulé sezony ČFL byl v koncovce úspěšnější a deset minut před koncem rozhodl o nečekané výhře. V neděli proti Českým Budějovicím by měla za Slavii nastoupit silnější sestava.

S týmem z nižší soutěže si neporadili ani Bohemians 1905. "Klokani" v Ďolíčku podlehli v nepříliš pohledném utkání Žižkovu, jedinou branku dal v 68. minutě po chybě domácí defenzivy Karafiát.

Naopak Ostrava pokračovala ve výborných výkonech. Dvěma góly Ghaňana Francise Narha porazila druholigový Zlín 2:0 a připsala si pátou výhru v šesti přípravných duelech. Baník už čtyřikrát za sebou udržel čisté konto, což je v přípravě ojedinělé. V součtu s uplynulou ligovou sezonou Slezané neprohráli dvanáct utkání.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - FC Ingolstadt 04 2:2 (1:1)

Branky: 35. Kolář z pen., 75. R. Hubník - 21. Lex, 69. Mijatovič.

Sestava Plzně: Kozáčik (46. Bolek) - Rajtoral (46. Řezník), R. Hubník, Procházka, Limberský - Horváth (59. Hejda), Hrošovský - Petržela (67. Stratil), Kolář (46. Vaněk), Kovařík - Tecl (46. Bakoš). Trenér: Uhrin ml.

Baumit Jablonec - 1. FSV Mohuč 1:1 (1:0)

Branka Jablonce: 6. Moulis.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Špit - Kubista, Kysela, Rossi, Fantiš - Loučka, Skwarczek - Crnkič, Čížek, Moulis - Kovář.

II. poločas: Špit - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Pospíšil - Kopic, Jun, M. Hubník - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Přípravné fotbalové utkání v Salcburku:

Vysočina Jihlava - Lille 1:0 (0:0)

Branka: 80. Mešanovič.

Sestava Jihlavy: Hanuš - Vidlička (75. Tlustý), Šourek (65. Kryštůfek), Krejčí, Vaculík - Marek, Koloušek (46. Mešanovič) - Kliment, Kučera, Kukol (70. Fulnek) - Harba (70. Šimonek). Trenér: Rada.

Přípravné fotbalové utkání v Německu:

Hallescher FC - FK Teplice 3:3 (1:0)

Branky: 32. Pfeffer, 63. Mouaya, 65. Gogia - 48. Krob z pen., 68. Nivaldo, 85. Litsingi.

Sestava Teplic: Grigar - Matula, Lüftner (34. Hošek), Jablonský - Vondrášek (60. Táborský), Ljevakovič, Jirásek, Krob - Nivaldo - Mahmutovič (36. Kapolongo), Litsingi. Trenér: Ščasný.

Přípravné fotbalové utkání ve Skalné u Chebu:

Hradec Králové - Aue 1:3 (0:3)

Branky: 80. Plašil z pen. - 6. Löning, 8. Novikovas, 33. Okoronkwo.

Sestava Hradce Králové: Koubek - Holeš, Rolko, Plašil, P. Mareš - Malinský (60. Štípek), Križko, A. Čermák (60. Zorvan), Shejbal (33. Kulič) - Halilovič - Dvořák (60. Prokeš). Trenér: Prokopec.

Přípravné fotbalové utkání v Davli:

FK Štěchovice - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 80. Říha.

Sestava Slavie: Rakovan - Dostál (60. Möglich), Nitrianský, Kodr, Tusjak (46. Bejbl) - Zmrhal (46. Hrubý), Salašovič (63. Tusjak) - Prošek (60. Zámečník), Maicon Douglas (63. Vošahlík), Koreš (46. Jankto) - Vošahlík (46. Červenka). Trenér: Beránek.

Přípravné fotbalové utkání:

Baník Ostrava - Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 45. a 57. Narh.

Sestava Ostravy: Šrom (46. Pavlenka) - Byrtus, Frydrych, Baránek (46. Stronati), Sukup - Štěpán, Greguš (63. Holzer), Lindpere (63. Mensah), De Azevedo (46. Kukec) - Svěrkoš (63. Šichor) - Narh. Trenér: Svědík.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Branka: 68. Karafiát.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Švenger - Brabec, Šmíd, Cseh, Kalina - Artemuk, Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Mikuš, Bratanovič.

II. poločas: Švenger - Pauschek, Cseh, Šmíd (62. Ibeagha), Kalina (62. Šírl) - Moravec, Jindřišek (62. Růžička), Krch, Rada (62. Jeremenko), Engelmann - Lietava. Trenér: Pivarník.