Plzeň nedala penaltu a s Baníkem remizovala

3. 3. 2013 20:00
Jablonec dvěma brankami porazil Zbrojovku Brno a na duo Plzeň - Sparta ztrácí dva body. O dva body za ním se ale drží Sigma Olomouc.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně v 18. kole Gambrinus ligy doma pouze remizovali s Ostravou 1:1 a jejich náskok v čele tabulky se zmenšil na jediný bod.

Viktoria, v jejímž dresu chyběl kapitán Horváth, musela dokonce dohánět poté, co krátce po přestávce otevřel skóre Milosavljev. Několik dalších dobrých příležitostí, včetně nastřelené tyčky, přitom ještě nevyužil Baroš.

Západočeši s následného tlaku vytěžili Procházkovo vyrovnání a záhy mohli dokonce rozhodnout. Jenže diskutabilně nařízenou penaltu za ruku Droppy neproměnil Limberský.

Obránce domácích zkusil panenkovský dloubák, ale trefil jen břevno. Následnou dorážku nakonec po velkých dohadech rozhodčí neuznal.

"Neměl jsem na to moc času si to uvědomit v tý rychlosti a nechat to dorážet někoho jinýho. Viděl jsem prázdnou prázdnou bránu a instinktivně to dorazil. Bohužel to ale byla moje chyba," řekl po zápase Limberský.

Plzeň tak před čtvrtečním osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul přišla o svou sérii devíti výher.

Jablonec umí i bez Lafaty

Fotbalisté Baumitu Jablonec vstřelili své vůbec první góly v éře "po Lafatovi".

Nejlépe střílející celek podzimní části ligy se po prohře 0:1 v derby s Libercem rozestřílel v utkání se Zbrojovkou Brno, kterou v neděli porazil 2:0.

O branky se postaral nejprve patičkou Lukáš Zoubele a v poslední minutě přidal druhý zářez Tomáš Čížek.

Rozdíl ve skóre přitom mohl být mnohem vyšší, ale jak Vít Beneš ve 4. minutě, tak Čížek na konci první poločasu trefili jen brankovou konstrukci.

"Snažili jsme se nátlakovou hrou dostat soupeře pod tlak, což se nám dařilo celý zápas a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří proměnit převahu a realizovat šance," uvedl na pozápasové tiskové konferenci trenér Kotal.

Olomouc si podmanila Votroky

Vítězství a tři body uhráli také fotbalisté Sigmy Olomouc, kteří dnes zvítězili v Hradci Králové 2:0 a stíhají v tabulce právě Jablonec.

Obě branky Hanáků vstřelil Jan Navrátil, který nejprve ve čtvrté minutě pěknou kličkou zužitkoval pas reprezentanta Michala Ordoše, a pak na začátku druhé půle trefil míč z vápna do šibenice Koubkovy branky.

Domácí, kteří potřebují do bojů o záchranu každý bod, sice několikrát v zápase Sigmu zatlačili před její branku, ovšem v koncovce se jim nedařilo.

Slavia dál čeká na vítězství

Alespoň bod doma uhrál další tým, namočený do sestupových vod, pražská Slavia. Ta remizovala s Mladou Boleslaví 1:1.

O první gól utkání se postral parádním lobem Jan Štohanzl, který dokonale využil vyběhnutí Čontofalského, za domácí pak srovnal tvrdou ranou Tomáš Mičola pouhých devět minut před koncem.

Na vítězství čekají "sešívaní" už od 19. října, kdy doma přehráli Příbram. Od té doby nasbírali v lize včetně dnešního duelu jen pět porážek a dvě remízy.

18. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 66. Procházka - 51. Milosavljev. Rozhodčí: K. Hrubeš - Wilczek, Kříž. ŽK: Milosavljev, Kaprálik, Vomáčka, Baroš, Bárta (všichni Ostrava). Diváci: 9135.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Ďuriš (57. Tecl) - Rajtoral (88. Fillo), Kolář, Kovařík - Bakoš (84. Adamov). Trenér: Vrba.
Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Starý - Fantiš, Droppa, Hable, Kukec (27. Milosavljev) - Baroš (79. Stožický), Soukup (64. Kraut). Trenér: Pulpit.

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 4. a 52. Navrátil. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Strnad, Halilovič - Ordoš, Vepřek, Navrátil. Diváci: 3452.

Hradec: Koubek - Holeš (75. Voltr), Jánošík, Fukal, Plašil - Harba, Šisler, Strnad (55. Schwarz), Halilovič - Kulič, Štěpán (54. Hadaščok). Trenér: Plíšek.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil (86. Habusta), Houska - Schulmeister (81. Petr), Ordoš, Navrátil (90. Varadi) - Doležal. Trenér: Pivarník.

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Branky: 62. Zoubele, 89. Čížek. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Mokrusch. ŽK: Kopic - Sus, Pernica, Brabec, Přerovský. Diváci: 2058.

Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák -Zoubele, Vaněk (60. Piták), Loučka, Jablonský (73. Eliáš) - Kopic, Čížek - Pázler (54. Hubník). Trenér: Kotal.
Brno: Doležal - Husár, Pernica, Hyčka, Brabec - Lutonský (14. Kunc), Glaser (66. Přerovský), Sus, Zavadil - Škoda, Halaška (63. Traoré). Trenér: Čuhel.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 81. Mičola - 66. Štohanzl. Rozhodčí: Franěk - Košec, Hock. ŽK: Petrák, Nitrianský, Vošahlík, Škoda, Juhar - Kysela, Opiela, Sloboda. Diváci: 5823.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Juhar - Vošahlík, Gecov, Petrák, Zmrhal (72. Mičola) - Škutka, Fenin (15. Škoda). Trenér: Rada.
Ml. Boleslav: Miller - Kysela (77. Ševinský), Johana, Dosoudil, Šírl (52. Sloboda) - Jarolím, Opiela (65. Ščuk) - Bořil, Magera, Štohanzl - Sivrič. Trenér: Minář.

1. Plzeň 18 11 5 2 31:13 38
2. Sparta 18 11 4 3 29:12 37
3. Jablonec 18 10 5 3 31:17 35
4. Olomouc 18 9 6 3 28:16 33
5. Mladá Boleslav 18 8 4 6 21:21 28
6. Dukla 17 5 8 4 27:23 23