Plzeň nedala gól Budějovicím a ztratila další body

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 9. 2011 22:14
Dukla porazila Příbram, ta hrála hodinu o deseti

Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň nedokázali v 8. kole vstřelit Českým Budějovicím gól a ze Střeleckého ostrova si odvážejí pouze bod za bezbrankovou remízu.

Hosté byli po celý zápas lepším týmem, měli územní převahu, výrazné problémy jim ovšem dělala finální fáze a příliš vyložených šancí si tentokrát nevytvořili.

Jihočeši vrhli všechny síly do poctivé a těsné obrany, ze které se snažili vyrážet k rychlým brejkům. Žádný z nich neproměnili, bojovný výkon jim však vynesl druhý bod v letošním ročníku ligy.

Vaniak: Kluci už se i smějí a mají radost z fotbalu
Bicanův syn nechce v Edenu fotku otce, vedení je v šoku

Generálka na středeční zápas Ligy mistrů na hřišti AC Milán mohla pro Plzeň začít dobře, v 6. minutě ale po přihrávce Jiráčka Bakoš z dobré pozice přestřelil.

Jeden z brejků domácích mohl zakončit gólem Sandro, brankář Marek Čech ovšem bravurně zasáhl.

V souboji gólmanů však zářil především domácí Křížek, který měl mnohem více práce. Ve 35. minutě se blýsknul výborným zákrokem po střele aktivního Petržely.

Ve druhé půli už to byla ze strany hostů spíše křeč, z níž je mohl vysvobodit Jiráček. Reprezentační záložník se v 80. minutě ve vápně hbitě uvolnil a jeho přízemní střela trefila pouze Křížkovy nohy.

Pikantní duel Dukly Praha s FK Příbram skončil v předehrávce 8. kola Gambrinus ligy vítězstvím domácích 2:1.

Dukle Praha se doma na Julisce daří.
Dukle Praha se doma na Julisce daří. | Foto: ČTK

Fotbalisté Dukly v zápase využili přes hodinu trvající přesilovku, když byl ve 27. minutě za stažení unikajícího Lietavy vyloučen stoper Ricka. Ten byl na hřišti pouze dvanáct minut, protože po čtvrthodině hry vystřídal zraněného Hejdu.

Příbram, která je formálním nástupcem "bývalé" Dukly, tedy armádního klubu, který v 70. a 80. letech zářil v Evropských pohárech, v tu chvíli již prohrávala po trefě Vorla.

Dokázala však v deseti vyrovnat, dorážkou z malého vápna se prosadil Wágner. Byl to už jeho pátý gól v sezoně.

Dukla měla spoustu šancí vrátit se do vedení již v první půli, v koncovce ale dlouho selhávala. Rozhodnutí přišlo po dvou minutách druhého poločasu. Hanousek si na zadní tyči zpracoval centr a ranou poslal míč pod břevno.

Následně neplatil kvůli ofsajdu další gól Švejdíka. Dukla mohla v dalším průběhu navýšit skóre, naděje hostů na bod ovšem dlouho držel vynikající brankář Hruška.

A Příbram nakonec měla šanci na vyrovnání. Šlapák ovšem zblízka trefil pouze tyč.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)
Branky: 16. Vorel, 48. Hanousek - 39. Wágner. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Lietava, Vorel - Valenta. ČK: 27. Ricka (Příbram). Diváci: 1858.

Dukla: Rada - Hašek, Švejdík, Vorel, Vrzal - Malý (79. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90. Markovič), Lietava, Pázler (46. Svatonský). Trenér: Kozel.

Příbram: Hruška - Štochl, Krejčí, Hejda (15. Ricka), Pleško - Mareš, Koukal, Tarczal, T. Pilík (71. Valenta) - Wágner, Šlapák (83. Papšys). Trenér: Vavruška.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Mikel - Filípek, Santarius. ŽK: Klesa, Otepka - Petržela, Darida, Limberský. Diváci: 3295.

Č. Budějovice: Křížek - Bakala (5. Horejš), Novák, Lengyel, Machovec - Klesa (65. Hudson), Otepka, Čirkin, Javorek, Sandro - Ondrášek (90. Stráský). Trenér: Cipro.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (87. Hora), Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař (71. Darida) - Bakoš (63. Ďuriš). Trenér: Vrba.