Plzeň má nové dresy, představí se v nich už v Superpoháru

ČTK ČTK
15. 7. 2014 13:40
V pátečním Superpoháru se fotbalisté Viktorie Plzeň představí v nových domácích dresech.
Nové dresy Viktorie Plzeň (2014-15)
Nové dresy Viktorie Plzeň (2014-15) | Foto: ČTK

Plzeň - V pátečním Superpoháru se fotbalisté Viktorie Plzeň představí v nových domácích dresech. Oproti předchozí sezoně budou mít modré rukávy, největší změnou je však zúžené modré proužkování na hrudi a jiný font jmenovek a čísel. Venkovní sady bílá a černá zůstaly nezměněny.

"Domácí variantu dresů měníme každou sezonu. Nyní se liší nejvíce od předchozích sezon, přesto odkazuje na oblíbené sady nedávné minulosti. Hráči byli spokojeni a věřím, že i fanouškům se budou líbit," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Změněn byl i font jmenovek a čísel na dresech; výrobce dresů Puma použil stejné písmo, jaké používali na dresech fotbalisté Itálie, Švýcarska, Alžírska, Kamerunu, Ghany, Pobřeží slonoviny, Chile a Uruguaye na mistrovství světa.

Poprvé dresy obléknou Viktoriáni v pátek v Superpoháru se Spartou. "Pevně věřím, že dresy pokřtíme vítězstvím. Uděláme vše pro to, abychom novou červeno-modrou variantu prezentovali také v základní skupině Evropské ligy. Samozřejmě na vzhledu nezáleží, i když u fotbalistů se říká opak, ale věřím, že nám přinesou hlavně štěstí," řekl obránce David Limberský.

V kabině však měly nové dresy úspěch. "Zatím nebyl dres, který by se mi nelíbil, a tento se mi opravdu líbí. Je tam vidět ta změna na pruzích uprostřed, jinak jsou to naše tradiční barvy. Materiál je také příjemný," chválil Limberský. "Jsme hlavně rádi, že nám Puma nedává stejné dresy jako reprezentaci, protože ty jsou hodně elastické a to by asi špatně nesl náš kapitán Pavel Horváth," dodal v žertu Limberský v narážce na Horváthovu silnější postavu.

Už nyní Plzeň pracuje na dresech pro sezonu 2015/2016, kdy představí kompletní nový design pro všechny tři sady včetně brankářských dresů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy