Plzeň má nové dresy, představí se v nich už v Superpoháru

ČTK ČTK
15. 7. 2014 13:40
V pátečním Superpoháru se fotbalisté Viktorie Plzeň představí v nových domácích dresech.
Nové dresy Viktorie Plzeň (2014-15)
Nové dresy Viktorie Plzeň (2014-15) | Foto: ČTK

Plzeň - V pátečním Superpoháru se fotbalisté Viktorie Plzeň představí v nových domácích dresech. Oproti předchozí sezoně budou mít modré rukávy, největší změnou je však zúžené modré proužkování na hrudi a jiný font jmenovek a čísel. Venkovní sady bílá a černá zůstaly nezměněny.

"Domácí variantu dresů měníme každou sezonu. Nyní se liší nejvíce od předchozích sezon, přesto odkazuje na oblíbené sady nedávné minulosti. Hráči byli spokojeni a věřím, že i fanouškům se budou líbit," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Změněn byl i font jmenovek a čísel na dresech; výrobce dresů Puma použil stejné písmo, jaké používali na dresech fotbalisté Itálie, Švýcarska, Alžírska, Kamerunu, Ghany, Pobřeží slonoviny, Chile a Uruguaye na mistrovství světa.

Poprvé dresy obléknou Viktoriáni v pátek v Superpoháru se Spartou. "Pevně věřím, že dresy pokřtíme vítězstvím. Uděláme vše pro to, abychom novou červeno-modrou variantu prezentovali také v základní skupině Evropské ligy. Samozřejmě na vzhledu nezáleží, i když u fotbalistů se říká opak, ale věřím, že nám přinesou hlavně štěstí," řekl obránce David Limberský.

V kabině však měly nové dresy úspěch. "Zatím nebyl dres, který by se mi nelíbil, a tento se mi opravdu líbí. Je tam vidět ta změna na pruzích uprostřed, jinak jsou to naše tradiční barvy. Materiál je také příjemný," chválil Limberský. "Jsme hlavně rádi, že nám Puma nedává stejné dresy jako reprezentaci, protože ty jsou hodně elastické a to by asi špatně nesl náš kapitán Pavel Horváth," dodal v žertu Limberský v narážce na Horváthovu silnější postavu.

Už nyní Plzeň pracuje na dresech pro sezonu 2015/2016, kdy představí kompletní nový design pro všechny tři sady včetně brankářských dresů.

 

Právě se děje

před 40 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy