Plzeň hrála s Duklou bez branek a na Spartu ztrácí už 4 body

21. 9. 2013 22:10
Fotbalisté Plzně nedokázali vyhrát ani druhý domácí zápas v tomto týdnu a na vedoucí Spartu už ztrácejí čtyři body. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň nevyhráli ani druhý domácí zápas v tomto týdnu, když po porážce 0:3 od Manchesteru City v Lize mistrů hráli v 9. kole Gambrinus ligy bez branek s pražskou Duklou.

Viktoria tak nevyhrála ani třetí zápas v řadě, protože minulý týden remizovala 1:1 v Liberci, a na vedoucí Spartu ztrácí už čtyři body, navíc ji v neděli může v tabulce předstihnout právě třetí Liberec.

Dukla naopak popáté za sebou v lize neprohrála a v tabulce zůstává šestá.

Pospíšil v premiéře trefil 'jen' tyč

Plzeňský trenér Pavel Vrba udělal po úterní prohře s Manchesterem City čtyři změny.

Poprvé dostal od začátku šanci stoper Hubník místo Hejdy a úplnou premiéru v západočeském dresu si pak odbyla další nedávná posila Pospíšil, který nastoupil místo kapitána Horvátha.

Svůj první start za Viktorii málem oslavil brzkým gólem. Po necelých dvanácti minutách napřáhl z hranice vápna a brankáře Radu zachránila tyč. Dukla se snažila vysoko napadat a hrozila po rychlých protiútocích.

Hostující Pospěch je především obávaným kanonýrem, dnes byl ale nebezpečný hlavně jako přihrávající hráč.

Plzeň se dožadovala penalty marně

V 19. minutě posunul do strany na Mareše, který po úniku ze strany pálil do Kozáčika. Vzápětí se domácí marně dožadovali odpískání penalty po Štětinově ruce.

V druhé části první půle Viktoria zvýšila tlak. Hostující gólman si ale poradil s Wágnerovou hlavičkou a následně vyrazil i Limberského střelu.

Pak Pospěch další dobrou přihrávkou přiťukl Marešovi, ten vrátil míč na nabíhajícího Kaloudu, ale Kozáčik opět dobře zasáhl.

Po přestávce nasadil Vrba čerstvého Tecla místo Wágnera a Plzeň začala velkým náporem. Po Pospíšilově centru byl na malém vápně sám před Radou Hořava a sám nemohl uvěřit tomu, že z voleje mířil mimo tyče.

Plzni v závěru nepomohl ani Horváth

Bezbrankový stav přinutil Vrbu po hodině hry nasadit na trávník Horvátha za Koláře, Dukla se ale dobře bránila a nepouštěla Plzeň do velkých šancí.

Naopak sama mohla mít blízko k otevření skóre, kdyby Pospěch v 73. minutě při přečíslení dvou na jednoho přihrál volnému spoluhráči a nesnažil se kličkou zbavit Hubníka.

Viktoria v závěru stupňovala tlak, Rajtoralovu ránu ale vyboxoval Rada a zoufalém náporu pálil nad Hořava. Dukla remízu udržela a po jarním debaklu 0:4 si tentokrát z Plzně odvezla bod.

Výsledek 9. kola:

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Franěk - J. Paták, Vlasjuk. ŽK: Marek, Néstor (oba Dukla). Diváci: 9050.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Pospíšil, Hořava - Ďuriš (77. Petržela), Kolář (60. Horváth), Kovařík - Wágner (46. Tecl). Trenér: Vrba.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Kalouda (64. Malý), Gedeon, Hlinka - Néstor, Pospěch (90. Marek), Mareš (79. Matěj Hanousek). Trenér: Kozel.

1. Sparta 9 8 1 0 25:6 25
2. Plzeň 9 6 3 0 21:6 21
3. Liberec 8 6 1 1 10:7 19
4. Teplice 8 5 2 1 21:9 17
5. Mladá Boleslav 8 4 3 1 16:6 15
6. Dukla 9 3 4 2 12:7 13