Plzeň dál útočí na čelo ligy, Pekhart spasil Jablonec

Martin Jůzek
20. 3. 2010 15:25
Příbram - Jablonec 1:2

Kladno - Fotbalisté Viktorie Plzeň i Jablonce potvrdili, že to s útokem na evropské poháry myslí vážně. Oba týmy v sobotních zápasech 20. kola uspěly na hřištích soupeře: Západočeši vyhráli na Kladně, Severočeši v Příbrami.

Plzeň zůstala pátá, Jablonec je třetí. Oba celky ale dělí od lepší pozice jen horší skóre.

Čtěte více: Teplice klopýtly, Baník prohrál. Lize tak vládne Sparta

Zápas v Příbrami ovlivnil fakt, že domácí se museli obejít bez potrestaného kanonýra Huni. Dopředu tak častěji postupovali hosté a především byla vidět dvojice Pavlík - Lafata. Druhý jmenovaný však dvakrát v zakončení selhal.

Druhý poločas začal nečekaně - po dvou minutách si míč vzal Pilík a překonal Špita.

Jablonec inkasovaná branka zaskočila a hned z další akce mohl dostat druhou branku. Klesova střela však mířila vedle. Až s postupem času se na trávníku opět našli a začali trápit domácí výběr.

Krátce po hodině hry srovnal nechytatelnou ranou na 1:1 Pavlík a začalo se hrát znovu od začátku. Když selhal příbramský Plašil, tak to zkusili hosté - šest minut před koncem zajistil hostům tři body přesně hlavičkující Pekhart.

Plzeň si poradila s Kladnem

Na Kladně (na pražském Strahově) se hrál zajímavý fotbal už od prvních minut. Jako první zahrozili domácí, ale Novotný se Šilhanem míč do sítě nedostali.

Pak se hrálo spíše na druhé polovině, kdy musel brankář Tesař několikrát zasahovat. Hlavně proti střele Limberského, pak mu ulehčil práci Rezek, jenž svůj pokus namířil vedle.

Góly začaly padat až ve druhém poločasu. Viktoria využila standardní situaci, když se po rohu v 54. minutě prosadil Bakoš. A to nebylo vše, za dalších deset minut vedli hosté už 2:0, to parádní akci s Rezkem zakončil Limberský střelou o břevno do brány.

O chvíli později navíc hlavou navýšil skóre Navrátil a vypadalo to na debakl.

Kladno se ale dočkalo aspoň jedné branky. Po přímém kopu Ličky doletěl balon až do sítě. Utkání tak skončilo 1:3 a sestupem ohrožení Středočeši prohráli deváté z posledních deseti utkání.

SK Kladno - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:0)
Zápas jsme sledovali on-line ZDE
79. Lička - 54. Bakoš, 64. Limberský, 69. Navrátil. Rozhodčí: R. Hrubeš - Hojsík, Koval. ŽK: Novotný, Bartoš - Limberský, Ševinský. Diváci: 1000.
Kladno: Tesař - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Szabo (8. Lička), Strnad - Bartoš, Zoubek (59. Zachariáš), Novotný - Šilhan (70. Svoboda). Trenér: Hřídel.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Rada, Rajtoral (81. Jiráček) - Bakoš (75. Kolář), Rezek (89. Krbeček). Trenér: Vrba.

1. FK Příbram - Baumit Jablonec 1:2 (0:0)
48. T. Pilík - 65. Pavlík, 84. Pekhart. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Mencl. ŽK: Plašil, Pleško - Kovařík, Drsek. Diváci: 2714.
Příbram: Krbeček - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Hušbauer, T. Pilík (68. Rodrigues) - Fantiš (77. Šmejkal), Jirouš (54. Wágner). Trenér: Marko.
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí (51. Haurdič) - Jarolím, Loučka, Pavlík, Kovařík (90. Jablonský) - Lafata, Vošahlík (77. Pekhart). Trenér: Komňacký.