Plzeň chystá svoje Nagano. Pohár bude připraven

Sport Sport
19. 5. 2011 12:00
Sobotní kolo může určit definitivně mistra
Klíčová postava plzeňského týmu, Pavel Horváth, na návštěvě u hlavního sponzora
Klíčová postava plzeňského týmu, Pavel Horváth, na návštěvě u hlavního sponzora | Foto: Pleon Impact

Plzeň - Sice to nechtějí zakřiknout předem, ale přesto se v Plzni chystají už na tuto sobotu velkolepé oslavy historicky prvního mistrovského titulu.

Město, fotbalový svaz i fotbalisté sami vědí, že když zápas Plzeň - Ostrava skončí vítězstvím domácích, může se Sparta třeba rozkrájet, ale šampionem bude parta kolem Pavla Horvátha.

Do Plzně na zápas přijede fotbalový šéf Ivan Hašek a přiveze sebou pohár pro mistra ligy.

"Jsme připraveni pohár předat už v sobotu, protože by to byla důstojnější oslava českého mistra než o týden později na stadionu soupeře. Na utkání v Plzni budu přítomen stejně jako předseda svazu Ivan Hašek," citovala agentura ČTK sportovního šéfa svazu Ivo Lubase.

Čtěte také:

Dočkat se prý nemůže ani hlavní sponzor fotbalové ligy, plzeňská firma Prazdroj, jejíž značka Gambrinus se dostala až do názvu ligy. Dokonce slibuje během oslav pivo zdarma, alespoň během části doprovodného programu.

V Plzni se na hlavním náměstí chystá obří obrazovka, protože utkání by podle odhadu pořadatelů chtělo vidět asi 20 tisíc lidí, kteří se na stadion nevejdou. Pokud bude co slavit, žádají pořadatelé i představitelé magistrátu, aby se diváci přesunuli ze stadionu právě na Náměstí republiky.

Přece jen - Plzeň hraje proti Baníku  Ostrava a jisté obavy z jeho fanoušků jsou na místě. Svaz i policie označily utkání za rizikové.

Sparta má na Plzeň čtyřbodovou ztrátu a i když vyhraje svůj zápas v Ústí nad Labem, nemá šanši vedoucí tým ligy dohnat, pokud ten porazí Ostravu.

Všechny zápasy sobotního kola začínají kvůli regulérnosti v 17.30.

Program sobotního kola:
17:30 1. FK Příbram - FC Zbrojovka Brno, 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav, FK Baumit Jablonec - SK Slavia Praha, FK Ústí nad Labem - AC Sparta Praha, SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc, Bohemians 1905 - FK Teplice, FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec, FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava.

 

Právě se děje

Další zprávy