Ani na Besiktas fotbalisté Plzně v přípravě nevyzráli, Klokani porazili Újpest

Aktualizováno 12. 7. 2022 19:42
Fotbalisté Plzně nezvítězili ani ve třetím přípravném utkání během soustředění v Rakousku. Čeští šampioni remizovali v Kufsteinu v generálce před startem sezony 0:0 s Besiktasem Istanbul. Stoprocentní bilanci v přípravě udrželi pražští Bohemians 1905, kteří zdolali v Gunskirchenu 1:0 Újpest Budapešť.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň uspěla na začátku přípravy v úvodních čtyřech zápasech, po přesunu do Rakouska se ale trápila zejména v ofenzivě. Svěřenci kouče Michala Bílka skórovali pouze při porážce 1:3 s belgickým St. Truidenem, s rumunským Botosani hráli stejně jako dnes s tureckým velkoklubem bez branek.

Proti Besiktasi se v sestavě Viktorie objevily všechny obvyklé opory s výjimkou stopera Lukáše Hejdy. Plzeňský kapitán odehrál proti St. Truidenu celé utkání, do dnešní generálky ho ale nepustilo zranění.

"Odehráli jsme těžký zápas na výborném hřišti a před velkou kulisou. Šance soupeře jsme dobře eliminovali a myslím si, že jsme zápas měli vyhrát, protože jsme si vytvořili dvě opravdu velké gólové příležitosti. Je to pro nás dobré porovnání s týmem, který má velké ambice," řekl pro klubový web asistent trenéra Pavel Horváth.

Západočechy čeká první soutěžní duel ve středu 20. července v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů proti HJK Helsinky.

Bohemians si na rozdíl od Plzně poradili v Rakousku po St. Pöltenu i s druhým soupeřem. Utkání proti pátému týmu uplynulé sezony maďarské ligy Újpesti rozhodl jedinou brankou v osmé minutě Jan Kovařík. "Klokany" čeká na soustředění ještě páteční duel proti druholigovému Lieferingu.

Přípravná fotbalové utkání:

Viktoria Plzeň - Besiktas Istanbul 0:0

Sestava Plzně: Staněk - Řezník (79. Holík), Pernica, Čihák (60. Kaša), Havel - Bucha (79. Qose), Kalvach - Kopic (71. Pilař), Sýkora (60. Trusa), Mosquera (71. Cadu) - Chorý (71. Dedič). Trenér: Bílek.

Bohemians Praha 1905 - Újpest Budapešť 1:0 (1:0)

Branka: 8. Kovařík.

Sestava Bohemians, I. poločas: Valeš - Köstl, Hůlka, Křapka - Dostál, Jindřišek, Petrák, Květ, Kovařík - Hronek, Mužík. II. poločas: Bačkovský - Kadlec, Krch, Bartek - Nový, Beran, Jánoš, Hála - Novák, Koubek - Puškáč. Trenér: Veselý.