Plážový kanonýr Koller znovu úřadoval, nastřílel pět gólů

ČTK ČTK
10. 2. 2013 9:00
Jan Koller dokazuje i v plážovém fotbale, že střílení gólů je jeho oblíbenou disciplínou. Na mezinárodním turnaji v Praze se v dresu Bohemians 1905 blýskl hned pěti góly v jednom utkání.
Bude Jan Koller střílet góly i za reprezentaci?
Bude Jan Koller střílet góly i za reprezentaci? | Foto: ČTK

Praha - Bývalý fotbalový reprezentant Jan Koller dokazuje i v plážovém fotbale, že střílení gólů je jeho oblíbenou disciplínou. Na mezinárodním turnaji v Praze se v dresu Bohemians 1905 blýskl hned pěti góly v jednom utkání.

Naznačil tak, že by mohl být oporou národního týmu plážového fotbalu, který o jeho nominaci uvažuje.

Nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace a čtvrtý v pořadí českých ligových kanonýrů se prosadil jednou už v pátečním duelu proti Bratislavě, v sobotu pak pěti zásahy přispěl k výhře Bohemians 7:1 nad BeachKick Berlín.

Až maďarský klub Goldwin Pluss dokázal bývalého hráče Sparty Praha, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Samary či Norimberku uhlídat. Po porážce 2:4 utekl hráčům Bohemians postup do finále.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy