Platini kritizuje vítězství Ronalda: Měl vyhrát Ribéry

ČTK ČTK
13. 1. 2014 22:33
Vítězství Cristiana Ronalda v anketě Zlatý míč se okamžitě stalo terčem kritiky předsedy Evropské fotbalové unie UEFA Michela Platiniho.
Michel Platini
Michel Platini | Foto: Reuters

Curych - Vítězství Cristiana Ronalda v anketě Zlatý míč se okamžitě stalo terčem kritiky předsedy Evropské fotbalové unie UEFA Michela Platiniho. Francouzskému funkcionáři se nelíbí, jakým způsobem hodnocení fotbalistů probíhá. Podle fotbalové legendy rozhoduje hodnota hráčů a ne jejich výkony. Sám by trofej dal svému krajanovi Francku Ribérymu.

"Jsem velice zklamaný, že nevyhrál Franck," řekl Platini, jenž svou kritiku namířil proti FIFA a jejímu šéfovi Josephu Blatterovi. "Od doby, co Zlatý míč převzala FIFA, se cosi změnilo. Jsem zklamaný, protože během své padesátileté historie Zlatý míč zohledňoval výsledky. Dneska se cení celosvětová hodnota hráčů a to je problém," prohlásil francouzský funkcionář.

Ribéry podle Platiniho v uplynulém roce vyhrál vše, co mohl, a zasloužil si proto i Zlatý míč. "V roce 2010 nevyhrál po triumfu na mistrovství světa žádný Španěl, a to je taky problém. Pro Francka za minulý rok stejně jako pro Španěly za rok 2010 mělo platit: teď nebo nikdy," prohlásil.

Výkony nehrají podle Platiniho u hlasujících vždy tu nejdůležitější roli. "Příští rok se tu zase sejdeme a budeme volit mezi Messim a Ronaldem. Za dva roky mezi Ronaldem a Messim a za tři roky zase," prohlásil.

 

Právě se děje

Další zprávy