Plašilova výstavní rána nedokázala zastavit španělský vlak. Rozhodl Villa

Plašilova výstavní rána nedokázala zastavit španělský vlak. Rozhodl Villa
Radost Čechů. Jejich gól byl bleskem z čistého nebe.
Čech v obrovské šanci vychytal Villu.
Útočníka Davida Villu zápas s českým týmem bolel.
Jan Rezek v souboji s Iniestou.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
26. 3. 2011 0:40

Česká fotbalová reprezentace statečně bojovala v Granadě proti domácím mistrům světa i Evropy Španělům. Vyprodaný stadion v prvním poločase šokoval povedenou ranou Plašil. Ve druhé půli se však španělský stroj rozpohyboval naplno a Češi si nakonec z horké půdy neodvezou ani bod.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy