Pivarník si po prohře s Astrou nebral servítky: Nejhorší zápas podzimu, nechápu to

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 10. 2016 0:20
Trenér plzeňských fotbalistů Roman Pivarník si po čtvrteční domácí prohře svých svěřenců v Evropské lize nebral servítky. Viktoriáni nestačili na rumunskou Astru poměrem 1:2 a kouč domácích označil utkání za nejhorší na podzim.
Roman Pivarník
Roman Pivarník | Foto: Tomáš Liška

Plzeň – Měl to být klíčový zápas, který zvýší jejich postupové naděje v Evropské lize, místo toho plzeňští fotbalisté doma s rumunskou Astrou prohráli 1:2, a vyhlídky na jarní pokračování v pohárech se naopak výrazně zhoršily.

Trenér Západočechů Roman Pivarník si po čtvrtečním utkání nebral servítky. "Odehráli jsme na podzim nejhorší zápas, zaostávali jsme ve všech složkách. Pro mě je to nepochopitelné. Hráli jsme tu před tím dobré zápasy, ale teď jsme se soupeři nevyrovnali v ničem," řekl na tiskové konferenci.

I když viktoriáni věděli, jak asi bude rumunský celek hrát, moc se z toho nepoučili. "Byli jsme pozadu v taktice, hráči byli daleko od sebe, nedostupovali hráče a zaostávali i v agresivitě. Prohra je to zasloužená, dnes jsme si nezasloužili ani bod," zakončil výčet chyb Pivarník.

Domácí inkasovali po jednom gólu v každém poločase a v obou případech to bylo po hrubých chybách v rozehrávce na vlastní polovině. V prvním případě pokazil pas Limberský, v druhém zase Baránek.

"To jsou věci, které se dají těžko vysvětlit. Je to improvizace určitých hráčů a jejich zodpovědnost. Soupeř nás navíc nepotrestal z jiných chyb, které jsme udělali v postavení na hřišti," uvedl kouč.

V závěru korigoval výsledek z penalty Hořava, který tak odčinil předchozí vlastní gól, ale ze hry se Plzeň nedokázala prosadit. "Dnes nás ten zápas celkově nezastihl v dobrém rozpoložení. Hráli jsme pomalu dopředu. Bylo tam málo tandemů po krajích od Limberského a Řezníka. Vyrobili jsme ale tolik chyb, že se to těžko hodnotí."

V obou inkasovaných brankách měl prsty hostující Denis Alibec, přestože se na něho Plzeňští připravovali. "Byl to hodně klíčový hráč, věděli jsme, že po zisku balónu hrají na něho, ať už do nohy nebo do prostoru, ale byli jsme ve špatném postavení."

"Scházel nám na hřišti Hubník"

Podle trenéra se na porážce podepsala i absence zraněného stopera Romana Hubníka, místo kterého nastoupil rekonvalescent Baránek. "Absence Romana se určitě projevila, je to typ rychlostního obránce, takže by se tento problém nejspíš eliminoval. Na obranu Honzy Baránka, je po operaci menisku, dlouho nehrál, takže to měl složité," řekl výkonu k mladého beka trenér.

Plzeň tak klesla na poslední místo ve skupině se dvěma body na kontě. "Vypadá, to, že je konec, ale po remíze Austrie s Římem je to stále hratelné, musíme ale hodně přidat."

Viktoria se nyní muset rychle oklepat, protože už v neděli ji čeká opět ve Štruncových sadech nejdůležitější zápas ligového podzimu proti pražské Spartě. "Z naší strany toho bylo dnes tolik špatného, že ani nemá cenu se k tomu vracet a nějak to analyzovat. Doufám, že to byl jen jeden z mála nevydařených domácích zápasů."

Zatím nechtěl příliš prozrazovat, jak moc po dnešním mizerném výkonu zamíchá sestavou. "Nad tím budu přemýšlet zítra. Někdy máte blbý den, někdy je to opačně. Nepřeceňoval bych to. Hráči se oklepou a o to zodpovědněji se postaví k tomu dalšímu utkání," věří Pivarník.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy