Pirlo, Gerrard či kapitán americké reprezentace. 10 nejlépe placených hráčů MLS

Zámořská fotbalová Major League Soccer láká z evropských trávníků hlavně fotbalisty na sklonku kariéry. Své o tom ví i bývalí angličtí reprezentanti.
Nejlépe placeným fotbalistou MLS je Brazilec Kaká, jenž v Evropě nastupoval za AC Milán a Real Madrid. Dnes už čtyřiatřicetiletý fotbalista v letošní sezoně v pěti zápasech dvakrát skóroval a přidal stejný počet gólových přihrávek. Opora záložních řad Orlanda City si v roce 2016 přijde na 7,167 milionů dolarů.
Nejlepší střelec loňského ročníku Sebastian Giovinco (10) se zařadil na druhé místo. Devětadvacetiletý Ital si v Torontu letos vydělá 7,115 miliónů dolarů. Giovinco odešel do Toronto loni v únoru z Juventusu. Na apeninském poloostrově nastupoval ještě za Parmu a Empoli. Giovincovi se v Torontu daří i letos. V jedenácti zápasech nastřílel už osm branek a přidal pět asistencí.
Nejlépe placeným domácím hráčem a třetím v pořadí je kapitán americké reprezentace Michael Bradley (4), který si letos v Torontu vydělá 6,5 milionů dolarů. Osmadvacetiletý fotbalista si v Evropě zahrál nizozemskou, německou, anglickou a italskou ligu. Kapitán Toronta není z pozice středního záložníka příliš produktivní, v jedenácti zápasech si připsal jednu asistenci.
Dnes už pětatřicetiletý bývalý kapitán Liverpoolu Steven Gerrard (8) po loňském letním přestupu si Gerrard vyzkoušel už závěr loňského ročníku MLS. Letos začal celou sezonu a v sedmi zápasech dvakrát skóroval a k tomu připravil tři góly pro spoluhráče. V Los Angeles Galaxy si Gerrard ročně přijde na 6,132 milionů dolarů.
Foto: ČTK
David Janeczek David Janeczek
21. 5. 2016 9:00
Podívejte se na deset nejlépe placených fotbalistů zámořské Major League Soccer. Není divu, že v desetičlenném seznamu vévodí bývalí hráči starého kontinentu.
 

Právě se děje

Další zprávy