Pilík vyráží na své první zahraniční angažmá. Brněnský záložník podepsal v maďarském Honvédu

Jiří Škuba Jiří Škuba
31. 7. 2018 14:41
Smlouvu na jeden rok s jednoletou opcí podepsal brněnský záložník Tomáš Pilík s maďarským týmem Honvéd Budapešť.
Tomáš Pilík v dresu Honvédu
Tomáš Pilík v dresu Honvédu | Foto: Sport

Brno - Výrazný krok ve své kariéře udělal devětadvacetiletý Tomáš Pilík. Ze Zbrojovky Brno, která hraje druhou českou ligu, se stěhuje do týmu Honvédu Budapešť, který bojuje o titul v maďarské lize.

Jde o první Pilíkovo zahraniční angažmá. Kariéra bývalého mládežnického reprezentanta je spojena především s Příbramí, v jejíž dresu strávil třináct let. Vyzkoušel si ovšem i angažmá v Baníku Ostrava.

"Jsem rád, že vše klaplo a Tomáš rozšíří kolonii českých a slovenských hráčů v maďarské lize. Věřím, že se podaří, je to skromný a pracovitý kluk," prohlásil hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy