Pilík vyráží na své první zahraniční angažmá. Brněnský záložník podepsal v maďarském Honvédu

Jiří Škuba Jiří Škuba
31. 7. 2018 14:41
Smlouvu na jeden rok s jednoletou opcí podepsal brněnský záložník Tomáš Pilík s maďarským týmem Honvéd Budapešť.
Tomáš Pilík v dresu Honvédu
Tomáš Pilík v dresu Honvédu | Foto: Sport

Brno - Výrazný krok ve své kariéře udělal devětadvacetiletý Tomáš Pilík. Ze Zbrojovky Brno, která hraje druhou českou ligu, se stěhuje do týmu Honvédu Budapešť, který bojuje o titul v maďarské lize.

Jde o první Pilíkovo zahraniční angažmá. Kariéra bývalého mládežnického reprezentanta je spojena především s Příbramí, v jejíž dresu strávil třináct let. Vyzkoušel si ovšem i angažmá v Baníku Ostrava.

"Jsem rád, že vše klaplo a Tomáš rozšíří kolonii českých a slovenských hráčů v maďarské lize. Věřím, že se podaří, je to skromný a pracovitý kluk," prohlásil hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Mexické horníky v dole zatopila voda, záchranáři bojují s časem

Více než 300 vojáků a dalších lidí se v Mexiku účastní záchranné akce, jejímž cílem je vysvobodit z podzemí deset horníků, kteří jsou už téměř čtyři dny uvězněni v zatopeném uhelném dole. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Neštěstí se stalo v mexickém státě Coahuila ve středu ve 13:35 místního času (20:35 SELČ), když se propadla stěna šachty a důl byl zaplaven. Vodu z dolu odčerpávají velká čerpadla a podle BBC bylo na místo povoláno i šest potápěčů mexických speciálních sil.

Příbuzní, kteří se shromáždili před dolem, doufají, že se horníkům podařilo najít vzduchovou kapsu. "Jsme unavení a zoufalí, ale pořád máme trochu naděje," prohlásila Cecilia Cruzová.

Agentura Reuters informovala, že pěti jiným horníkům se povedlo dostat se z dolu ven. Jeden z nich, Fernando Pompa, v rozhovoru s místní rozhlasovou stanicí popsal, jak byl z dolu vytažen ven ve vozíku, který se používá k přepravě uhlí.

Důl v okrese Sabinas byl otevřen v lednu a podle mexického ministerstva práce od té doby nikdo nehlásil žádné abnormálnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy