Petržela přestupuje z Plzně do bundesligového Augsburgu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
3. 7. 2012 10:40
Pravé křídlo fotbalové Plzně míří do čtrnáctého týmu skončeného ročníku Bundesligy na tři sezony.
Milan Petržela a Michal Kadlec se nyní krom reprezentace budou potkávat i v bundeslize.
Milan Petržela a Michal Kadlec se nyní krom reprezentace budou potkávat i v bundeslize. | Foto: Reuters

Plzeň - Rychlonohé křídlo fotbalové Viktorie Plzeň Milan Petržela bude od příští sezony kopat německou bundesligu za FC Augsburg

Přestup českého hráče, o kterém jako první vědělo Aktuálně.cz, byl stvrzen v úterý, kdy Petržela s Augsburgem podepsal kontrakt na tři sezony.

Podle informací Aktuálně.cz za něj německý tým zaplatil Plzni 400 000 eur (přibližně 10 milionů korun), což je zhruba o polovinu méně, než musely před časem zaplatit za jiného reprezentanta Theodora Gebre Selassieho Brémy.

Petržela se stane spoluhráčem dalšího českého fotbalisty Jana Morávka, který do bavorského klubu přestoupil po jarním hostování ze Schalke.

Bundesliga je sen

„Měl jsem z přijetí výborný pocit, krátce jsem měl možnost setkat se s trenérem, který mi už popisoval, jakým systémem tým hraje. Na Plzeň nikdy nezapomenu, byla tam skvělá parta, ale už je třeba udělat další krok. A Bundesliga byla vždy mým snem,“ uvádí Petržela který se k bundesligovému týmu připojí 9. července na startu letní přípravy.

„Měli jsme s Milanem gentlemanskou dohodu, že v případě zajímavé nabídky pro něj i klub mu Viktoria nebude v odchodu bránit. V zimě jsme se přes několik nabídek dohodli na jeho setrvání v kádru, aby Plzni pomohl vybojovat také pro další ročník evropské poháry, nyní jsme mu dali zelenou v cestě za další sportovní výzvou. Za jeho dlouholeté působení v Plzni mu patří velký dík, osobně se výrazně podílel na největších úspěších Viktorie Plzeň ve více než stoleté klubové historii,“ sdělil k transferu v tiskové zprávě generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Na Spartě se neprosadil, v Plzni zářil

Petržela začal svoji ligovou kariéru v Drnovicích a především na Slovácku, kde působil v letech 2003 až 2006.

Následně strávil sezonu ve Spartě Praha, kde se ale neprosadil, stejně jako na hostování v Jablonci, a tak zamířil do Plzně, kde kopal ligu pět let.

V národním týmu odehrál v posledních dvou letech dvanáct utkání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy