Petržela: 25 let jsem nebyl nervózní, teď jsem ale podlehl. A fanoušci? Bál jsem se kontumace

Peprný boj o fotbalového krále Slezska: fanoušci Baníku na hřišti a pokořená Opava
Museli zasahovat policejní těžkooděnci, kteří zahnali fandy zpět na tribunu a zhruba po sedmi minutách se začalo znovu hrát.
I když se z obou sektorů nadále ozývala pyrotechnika,...
... ani jeden tábor už nedal sudím důvod duel předčasně ukončit.
Z ochozů létaly k hřišti dýmovnice,...
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
15. 9. 2016 6:17
Solidní fotbal, nový divácký rekord a jasná výhra nad regionálním rivalem. Ostravský Baník zažil povedenou středu. Kaňkou na jejich vítězství je však chování jejich fanoušků. "Strach z chuligánů jsem neměl. Spíše jsem se bál, aby utkání nestopli a my neprohráli kontumačně," řekl pro Aktuálně.cz trenér Baníku Vlastimil Petržela.

A.cz: Vlastimile, jaký jste podle vás sehráli proti Opavě zápas?

Z naší strany to byl zápas dvou odlišných poločasů. V tom prvním jsme byli ustrašení, nervózní. Nedali jsme balon na zem, chodili jsme do soubojů, zbytečně jsme nakopávali. Pak přišla hrozná chyba jejich brankáře. Já ho znal už z Vlašimi a říkal jsem klukům, že se dopouští individuálních chyb, což se vyplnilo. Ve druhém poločase už měla naše hra nějakou tvář.

Rozhodla utkání červená karta opavského gólmana?

Jasně. Já jsem potřeboval kluky dostat do kabiny a trochu je uklidnit. Pak ale přišel gól, který nám ten potřebný klid dodal. Po posledním zápase s Vlašimí bylo na hráče dost kritiky, na což nebyli zvyklí.

Byl ten nemastný výkon v první půli zapříčiněn nervozitou, nebo to byl právě ještě dozvuk z Vlašimi?

Asi ode všeho trochu. Hráči určitě viděli titulky o jejich mizerném výkonu, nejsou slepí. Teď navíc hráli takhle vyhecovaný zápas. Fanoušků bylo hodně, připravili krásné choreo. Někteří kluci se s ničím podobným ještě v kariéře ani nikdy nesetkali.

Ve druhém poločase to však byl naprostý opak...

Sám jsem byl překvapený, jak Opava "odešla". Fyzicky nestačili, my jsme se naopak uklidnili. Takhle jsme měli hrát od začátku. Týmu jsem říkal, že pokud budeme hrát naplno, nemusíme se bát nikoho.

Chování fanoušků mě šokovalo, letos byli slušní

Nebál jste se ale v 17. minutě, kdy se na hřiště vyřítila masa baníkovských příznivců?

Strach jsem neměl. Spíše jsem se bál, aby utkání nestopli a my neprohráli kontumačně. To jsem měl hrozný strach. Letos se jinak všude, kam jsme přijeli, chovali velice slušně, takže tohle mě úplně šokovalo. Hlavně jsem chtěl, aby se derby dohrálo.

Zažil jste někdy něco podobného?

Vyprodané stadiony jsem v zahraničí zažíval každý týden, ale tohleto... To jsem docela koukal.

Slezským derby žil už týdny před samotným zápasem celý region. Vnímal jste to?

Přiznám se, že už dobrých 25 let jsem nebyl před zápasem nervózní. Tentokrát jsem ale byl nervózní hodně, včera jsem ani nemohl spát. Taky jsem podlehl té atmosféře okolo a vrátil se do svých třiceti, kdy jsem začínal ve Slavii. Pak ale začal zápas, my hráli špatně, já se dostal do varu a spadlo to ze mě.

Misi jste splnil na plný počet bodů. Jak vám je teď?

Teď je mi krásně. (usmívá se) Za pár dnů nás ale čekají další těžké zápasy, hned o víkendu s Prostějovem. Musíme se na něj připravit stejně poctivě jako na Opavu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy