Petrouš: Slavia je záruka kvality. Nezaslouží si krach

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 4. 2011 16:00
Za Slavii prý bude bojovat, dokud bude moct
Michal Petrouš
Michal Petrouš | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Jako by Slavia potřebovala pořádně probudit, aby začala vyhrávat. Po dvou bezbrankových remízách, prohře v derby se Spartou a v Ondrášovka Cupu s Teplicemi v důležitém boji o záchranu porazila v dohrávce 24. kola první ligy Slovácko 2:0.

Přitom události kolem zápasu nahrávali spíš soupeři. Vedení Slavie totiž zveřejnilo, že hráči nedostali od prosince výplaty, a pokud do konce dubna nezaplatí desetimilionový dluh, nedostane profesionální licenci na příští sezonu a sestoupí do třetí ligy.

Přesto se trenérovi sešívaných Michalu Petroušovi podařilo ve složité atmosféře tým nabudit a Slavia po zásluze vyhrála.

Čtěte také:
Slavia porazila Slovácko a vzdaluje se pásmu ohrožení
Fanoušci Slavie se bouří proti možnému pádu do 3. ligy
Pelta Slavii nespasí. Podle něj potřebuje 200 milionů
Vlček: Jsem moc rád, že za námi teď stojí i sparťané

"Spolu se zbytkem realizačního týmu se téměř neustále snažíme pozitivně působit na hráče. Samozřejmě je to těžké, ale víc než strach cítíme soudržnost. Kvůli fanouškům, kvůli klubu," řekl Petrouš na pondělní pozápasové tiskové konferenci.

"Neustále se snažím kluky motivovat, být pozitivní a musím před nimi smeknout, jak pracují a trénují. Na tréninku jim musíme trošku odlehčit, není to dril, ale je tam třeba i trošku legrace. Zatím to funguje a věřím, že v nejbližších dnech se to vyřeší," prozradil jednačtyřicetiletý trenér plán na dobrou náladu.

Trenére, jaké to je hráče motivovat, když jsou tři měsíce bez výplaty?
Musím říct, že před klukama smekám, na hřišti se chovají jako profesionálové. Jde tu o peníze a všichni máme strach o budoucnost. Nikdo neví, jestli klub bude dále pokračovat. Ale pořád věříme, že zvítězí zdravý rozum a že se najde nějaký investor, který nám pomůže.

Foto: Jakub Šafránek

Jak jste vnímal zprávy z médií, že hráči kvůli chybějícím výplatám budou zápas se Slováckem, či za týden v Plzni bojkotovat?
Náznaky tam byly, vím o nich., ale jen jsme se o tom bavili. Nikdy to ale nedosáhlo vážnějších rozměrů. Takové řešení by nám nepomohlo, nebylo by to konstruktivní. Věřím, že k tomu nedojde ani v budoucnu. Víc bychom si tím ublížili, než pomohli.

A jak se pracuje vám osobně?
Budu pracovat a bojovat za Slavii, dokud budu moct. Prostě teď je krize a nějak se s tím musím vypořádat. Rozhodně nemíním nějak neplnit svoje povinnosti.

Ale co kdyby se dluh nepodařilo zaplatit a vy jste skutečně příští sezonu hráli třetí ligu?
Kdyby to skončilo, tak se to zavře, no. Vůbec nepřemýšlím o tom, že bychom měli stávkovat, ba naopak do hráčů hustíme, že to dobře dopadne, aby věřili. Že se řešení najde.

Máte nějaké informace od pana Platila (Miroslav - generální ředitel Slavie), na jaké cestě je s uhrazením dluhu?
Víte, prostě věřím tomu, že zvítězí zdravý rozum, že se najde někdo, kdo o Slavii bude stát. Značka Slavia je záruka kvality, spolu se Spartou je to top klub a byla by škoda, kdyby najednou derby nebylo. Ale věřím, že k tomu nedojde.

Mrzela vás proto zpráva, že pokud se panu Platilovi nepodaří získat do konce toho týdne peníze, rezignuje?
Pan Platil je tady záruka, že to nějakým způsobem žije. Kdyby on skončil, nebylo by to pro klub dobré.

A co říkáte na iniciativu fanoušků během přestávky a druhého poločasu?
Musím přiznat, že při tom nástupu do druhé půle mi šel mráz po zádech. Fanoušci ukázali, jak jsou věrní a že všichni držíme pospolu. Jsem rád, že se jim hráči odvděčili vítězstvím.

 

Právě se děje

Další zprávy