Koubek, Cipro, Hapal? Kdo vytáhne Slavii z bryndy?

Fotbalová Slavia se po mizerném startu do sezony, který vyvrcholil domácími debakly 0:7 s Teplicemi a 0:4 s Mladou Boleslaví, rozloučila se svým stávajícím koučem Michalem Petroušem. Kdo by ho mohl nahradit?
Miroslav Koubek. Bouřlivák z Kladna patří mezi Šeterleho trenérské favority, ti dva spolupracovali v Mladé Boleslavi. Teď má ale Koubek úvazek jako trenér reprezentační „devatenáctky“. Povede právě on Slavii?
Miroslav Beránek. Velké jméno, které se Slavií spojovala hráčská i trenérská kariéra. Teď ale působí v Kazachstánu u tamní reprezentace. A nejeví se jako pravděpodobné, že by tuhle práci kvůli Slavii okamžitě opustil. Ale co třeba od zimy, poté, co skončí kvalifikační cyklus?
Pavel Hapal. Ambiciózní mladý trenér moderního střihu, co už se mihnul i u reprezentace. A teď je volný, poté, co se s ním hned v úvodu sezony rozloučili v polském Lubinu. S ředitelem Slavie Jaromírem Šeterlem se znají z Mladé Boleslavi. Nerozešli se tam úplně v nejlepším.
Josef Csaplár. Skončil ve službách fotbalové asociace, je volný a plný ambicí. Potíž je v tom, že Slavii už svého času jednou trénoval, v sezoně 2004-05 – a skončilo to rozkolem a trenérovou válkou s tehdejším ředitelem Leškou. A na takové věci se nezapomíná.
Foto: ČTK
Luděk Mádl Jakub Šafránek Luděk Mádl, Jakub Šafránek
18. 9. 2013 12:00
Fotbalová Slavia se rozloučila se svým stávajícím koučem Michalem Petroušem. Kdo by ho mohl nahradit?

Praha - Fotbalová Slavia se po mizerném startu do sezony, který vyvrcholil domnácími debakly 0:7 s Teplicemi a 0:4 s Mladou Boleslaví, rozloučila se svým stávajícím koučem Michalem Petroušem. Kdo by ho mohl nahradit?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy