Koubek, Cipro, Hapal? Kdo vytáhne Slavii z bryndy?

Fotbalová Slavia se po mizerném startu do sezony, který vyvrcholil domácími debakly 0:7 s Teplicemi a 0:4 s Mladou Boleslaví, rozloučila se svým stávajícím koučem Michalem Petroušem. Kdo by ho mohl nahradit?
Miroslav Koubek. Bouřlivák z Kladna patří mezi Šeterleho trenérské favority, ti dva spolupracovali v Mladé Boleslavi. Teď má ale Koubek úvazek jako trenér reprezentační „devatenáctky“. Povede právě on Slavii?
Miroslav Beránek. Velké jméno, které se Slavií spojovala hráčská i trenérská kariéra. Teď ale působí v Kazachstánu u tamní reprezentace. A nejeví se jako pravděpodobné, že by tuhle práci kvůli Slavii okamžitě opustil. Ale co třeba od zimy, poté, co skončí kvalifikační cyklus?
Pavel Hapal. Ambiciózní mladý trenér moderního střihu, co už se mihnul i u reprezentace. A teď je volný, poté, co se s ním hned v úvodu sezony rozloučili v polském Lubinu. S ředitelem Slavie Jaromírem Šeterlem se znají z Mladé Boleslavi. Nerozešli se tam úplně v nejlepším.
Josef Csaplár. Skončil ve službách fotbalové asociace, je volný a plný ambicí. Potíž je v tom, že Slavii už svého času jednou trénoval, v sezoně 2004-05 – a skončilo to rozkolem a trenérovou válkou s tehdejším ředitelem Leškou. A na takové věci se nezapomíná.
Foto: ČTK
Luděk Mádl Jakub Šafránek Luděk Mádl, Jakub Šafránek
18. 9. 2013 12:00
Fotbalová Slavia se rozloučila se svým stávajícím koučem Michalem Petroušem. Kdo by ho mohl nahradit?

Praha - Fotbalová Slavia se po mizerném startu do sezony, který vyvrcholil domnácími debakly 0:7 s Teplicemi a 0:4 s Mladou Boleslaví, rozloučila se svým stávajícím koučem Michalem Petroušem. Kdo by ho mohl nahradit?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Překvapilo mě, že přežil, řekl muž, který napadnul spisovatele Rushdieho

"Asi mě překvapilo, když jsem slyšel, že přežil," řekl listu New York Post Hadi Matar, 24letý muž, který v pátek během přednášky v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho. Matar odmítl komentovat, zda se k útoku nechal inspirovat bývalým íránským duchovním vůdcem ajatolláhem Rúholláhem Chomejním.

"Respektuji ho. Podle mě to byl skvělý člověk, to je všechno, co k tomu řeknu," prohlásil Matar o Chomejním, který zemřel v roce 1989. S novináři mluvil prostřednictvím videohovoru z okresní věznice Chautauqua. Před soudem znovu stane v pátek.

V roce 1989 íránský duchovní vůdce Chomejní vydal pokyn (fatvu) k zabití Rushdieho za román Satanské verše. Část muslimů tuto knihu považuje za urážku islámu. Rushdie se kvůli fatvě musel léta mnohokrát stěhovat z jednoho přísně tajného místa střeženého britskou vládou na druhé.

Matar uvedl, že ze Satanských veršů četl "jen pár stránek". O Rushdiem ale řekl, že "je někým, kdo napadl islám". "Nemám toho člověka rád. Nemyslím, že je to dobrý člověk. Nemám ho rád. Vůbec ho nemám moc rád," řekl o spisovateli obviněný útočník. Ačkoliv Rushdieho knihy důkladně nečetl, sledoval jeho přednášky na YouTube. "Viděl jsem jich hodně. Nemám rád pokrytecké lidi, jako je on," prohlásil Matar.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Perušič a Schweiner vyhráli na ME skupinu a jsou v osmifinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na mistrovství Evropy v Mnichově do osmifinále. Po vítězství 2:1 nad Youssefem Krouem a Quincym Ayem z Francie vyhráli skupinu D a vynechají díky tomu čtvrteční úvodní kolo play off. Naopak Jakub Šépka a Tomáš Semerád po druhé porážce na šampionátu dohráli, v konečném pořadí jim patří 25. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy