Díky bohu! Šance Arsenalu na postup ze skupiny Ligy mistrů stále žijí
Brankář Petr Čech na Emirates Stadium udržel čisté konto.
Kouč Arséne Wenger měl kvůli marodce velké problémy se sestavou Gunners. O víkendu přišel minimálně na dva měsíce o Coquelina a Artetu.
V základu se to tak hemžilo náhradníky.
Arsenal získal z předchozích čtyř zápasů jen tři body...
24. 11. 2015 20:18
I když fotbalisté Petrohradu už v Lize mistrů mají jistý postup, dál vítězí. V pátém kole porazili Valencii 2:0. Leverkusen o postup stále bojuje, v Borisově uhrál remízu 1:1.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s brankářem Petrem Čechem doma porazili Dinamo Záhřeb 3:0 a udrželi šanci na postup do osmifinále Ligy mistrů. V dnešním programu pátého kola si účast v play off zajistil obhájce z Barcelony, který i díky dvěma gólům navrátilce Lionela Messiho na Nou Campu deklasoval AS Řím 6:1. Do jarních bojů jde z první pozice i Bayern Mnichov po domácím vítězství 4:0 nad Olympiakosem Pireus.

Arsenal získal z předchozích čtyř zápasů jen tři body a v Záhřebu prohrál 1:2, ale na svém hřišti tentokrát dominoval. Ve 29. minutě zlomil odpor Dinama hlavou Özil a chvíli nato zvýšil po chybě obrany Sánchez. Chilský útočník se prosadil i v 69. minutě po výborné přihrávce Campbella. Poté si Čech připsal první důležitý zákrok večera, když reflexivně vytáhl na roh míč tečovaný od spoluhráče.

V závěrečném prosincovém duelu se Arsenal s Olympiakosem utká v přímém souboji o druhé postupové místo ve skupině F. Svěřenci Arséna Wengera na řecký celek v tabulce ztrácejí tři body a doma mu podlehli 2:3.

Arsenalu pomohl vedoucí Bayern

"Kanonýrům" na dálku pomohl Bayern, který Olympiakosu nedal šanci. Bavorský favorit už po dvaceti minutách vedl o tři branky po trefách Douglase Costy, Lewandowského a Müllera. I když Mnichované dohrávali takřka celou druhou půli bez vyloučeného Badstubera, v závěru uzavřel skóre čtvrtým zásahem Coman.

Přestože Barcelona měla už před zápasem s AS Řím jistý postup ze skupiny E, tak ještě překonala sobotní ligovou výhru 4:0 nad Realem Madrid. V první půli se dvakrát trefil Suárez a jednou Messi. Uzdravený argentinský kanonýr skóroval i po změně stran, kdy přesně mířili i obránci Piqué s Adrianem, jenž dorazil Neymarovu neproměněnou penaltu. Katalánci si osmifinále LM zahrají podvanácté za sebou.

Naopak před posledním utkáním zůstává otevřená situace ve skupině G. Chelsea zvítězila na hřišti Maccabi Tel Aviv 4:0 a má stejně bodů jako Porto, které doma nečekaně podlehlo Dynamu Kyjev 0:2. Ukrajinský tým ztrácí na vedoucí duo dva body.

Přemožitel Plzně je stále bez bodu

Chelsea ve 20. minutě poslal do vedení po rohu Cahill. Krátce před pauzou byl vyloučen bývalý obránce "Blues" Ben Haim a přesilovku hosté využili ve druhém poločase góly Williana a Oscara. Izraelský přemožitel Plzně z předkola nebodoval ani v pátém utkání Ligy mistrů.

Zenit Petrohrad naopak i popáté zvítězil. Už jistý účastník osmifinále doma porazil Valencii 2:0 a má zaručené první místo ve skupině H. V 15. minutě se zblízka prosadil Šatov po přihrávce Dzjuby, jenž čtvrt hodiny před koncem zakončil do prázdné branky akci kapitána Dannyho. Poté ještě dostal červenou kartu hostující Vezo. Valencie tak bude muset o postup ještě zabojovat v závěrečném zápase proti Lyonu. Ten doma gólem v nastavení podlehl Gentu 1:2 a ve skupině skončí poslední.

Leverkusen v Borisově zachránil remízu 1:1 i šanci na postup ze skupiny E. Skóre otevřel už ve druhé minutě domácí Gordějčuk po chybě brankáře Lena. Bayeru se z velkého tlaku povedlo vyrovnat až v 68. minutě zásluhou Mehmediho obloučku. Leverkusen má stejně bodů jako AS Řím, BATE je o bod zpět.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Branky: 2. Gordějčuk - 68. Mehmedi. Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Fr.). Diváci: 12.601.

FC Barcelona - AS Řím 6:1 (3:0)

Branky: 15. a 44. Suárez, 18. a 60. Messi, 56. Piqué, 77. Adriano - 90.+1 Džeko. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.).

1. FC Barcelona 5 4 1 0 14:3 13
2. Leverkusen 5 1 2 2 12:11 5
3. AS Řím 5 1 2 2 11:16 5
4. BATE Borisov 5 1 1 3 5:12 4

Skupina F:

Arsenal FC - Dinamo Záhřeb 3:0 (2:0)

Branky: 33. a 69. Sánchez, 29. Özil. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

Bayern Mnichov - Olympiakos Pireus 4:0 (3:0)

Branky: 8. Douglas Costa, 16. Lewandowski, 20. Müller, 70. Coman. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ČK: 53. Badstuber (Bayern).

1. Bayern Mnichov 5 4 0 1 17:3 12
2. Olympiakos Pireus 5 3 0 2 6:10 9
3. Arsenal 5 2 0 3 9:10 6
4. Dinamo Záhřeb 5 1 0 4 3:12 3

Skupina G:

FC Porto - Dynamo Kyjev 0:2 (0:1)

Branky: 35. Jarmolenko z pen., 64. González. Rozhodčí: Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Maccabi Tel Aviv - Chelsea FC 0:4 (0:1)

Branky: 20. Cahill, 73. Willian, 77. Oscar, 90.+1 Zouma. Rozhodčí: Mallenco - Del Palomar, Cabanero (všichni Šp.). ČK: 41. Ben Haim (Maccabi).

1. Chelsea 5 3 1 1 11:3 10
2. FC Porto 5 3 1 1 9:6 10
3. Dynamo Kyjev 5 2 2 1 7:4 8
4. Maccabi Tel Aviv 5 0 0 5 1:15 0

Skupina H:

Zenit Petrohrad - Valencie CF 2:0 (1:0)

Branky: 15. Šatov, 74. Dzjuba. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.). ČK: 80. Vezo (Valencie). Diváci: 20.000.

Olympique Lyon - KAA Gent 1:2 (1:1)

Branky: 7. Ferri - 32. Milicevič, 90.+5 Coulibaly. Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.).

1. Petrohrad 5 5 0 0 12:4 15
2. Gent 5 2 1 2 6:6 7
3. Valencie 5 2 0 3 5:7 6
4. Lyon 5 0 1 4 3:9 1