Petrák dostal v bundeslize červenou kartu, zápas ale dohrál

Aktualizováno 2. 2. 2014 20:00
Fotbalisté Norimberku podruhé za sebou zvítězili. V 19. kole německé ligy vyhráli v Berlíně nad Herthou 3:1 a vymanili se ze sestupového pásma.
Přestože brankář Norimberku Raphael Schäfer inkasoval už ve 4. minutě, jeho spoluhráči zápas otočili. | Foto: CPA Eduard Erben

Berlín - Fotbalisté Norimberku podruhé za sebou zvítězili. V 19. kole německé ligy vyhráli v Berlíně nad Herthou 3:1 a vymanili se ze sestupového pásma. Z výhry se v jejich dresu radovali i Ondřej Petrák a Adam Hloušek, kteří odehráli celý zápas.

A to přesto, že první z nich dostal v závěru od rozhodčího Michaela Weinera červenou kartu za hru rukou, jíž zastavil míč směřující do branky svého týmu.

Červenou kartu hlavní sudí odvolal

Weiner své rozhodnutí však následně vzal zpátky, neboť jeho kolega na čáře odmával Hertě ofsajd. Naopak o chvíli později sudí odpískal na druhé straně penaltu a Josip Drmic z ní v rušném závěru vsítil třetí gól vítězů.

Záložník Petrák do Norimberku přestoupil v zimní pauze ze Slavie a jeho nový tým s ním jen sbírá výhry. Před týdnem zvítězil 4:0 doma s Hoffenheimem, dnes přidal další úspěch a už není předposlední.

Zato Hertha, jež v pátek prodala kvůli finančním problémům část svých akcií americké investiční firmě KKR za 61,2 milionu eur, zatím na jaře nebodovala.

Bayern zničil pěti góly Frankfurt

Bayern dál kraluje, v bundeslize vyhrál pojedenácté v řadě. Frankfurtu doma uštědřil debakl 5:0 a přičetl si už 44. zápas v nejvyšší soutěži bez porážky.

Hosté přitom mohli před 71 000 diváků ve vyprodané Allianz Areně inkasovat mnohem víc gólů, ovšem vyznamenal se gólman Kevin Trapp. Než musel čtvrt hodiny před koncem střídat kvůli zranění kolena, odvrátil osm těžkých střel. Václav Kadlec v hostujícím mužstvu do utkání nezasáhl.

Výsledky 19. kola:

Hertha Berlín - Norimberk 1:3 (4. Ramos - 68. a 90.+4 z pen. Drmič, 20. Feulner), Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 5:0 (12. Götze, 44. Ribéry, 67. Robben, 69. Dante, 89. Mandžukič).

1. Bayern Mnichov 19 17 2 0 51:9 53
2. Leverkusen 19 13 1 5 36:20 40
3. Dortmund 19 11 3 5 42:23 36
4. Schalke 19 10 4 5 37:29 34
5. Mönchengladbach 19 10 3 6 36:24 33
6. Wolfsburg 19 9 3 7 30:24 30
7. Mohuč 19 9 3 7 29:32 30
8. Hertha Berlín 19 8 4 7 28:24 28